اخبار سیاسی

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان عملیات تروریستی در بغداد را محکوم کرد

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه وقوع دو انفجار تروریستی امروز پنجشنبه در پایتخت عراق را که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از شهروندان بیگناه عراقی شد، محکوم کرد.

14 اسفند 1399

باور نمی کنم ژنرال های آمریکایی جنگ اتمی با روسیه را بررسی کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزری اسپوتنیک، سفیر روسیه در آمریکا امروز چهارشنبه گفت: نمی توانم باور کنم که ژنرال های عاقل آمریکایی جنگ هسته ای با مسکو را مورد بررسی قرار دهند.

12 اسفند 1399

تاریخ رویدادهای فوتبال آسیا تعیین شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا مصوبات و برنامه مسابقات 2021 در قاره کهن را خاطرنشان کرد.

11 اسفند 1399

تاکید نخست وزیر سوریه بر گسترش روابط مالی دو جانبه با ایران

نخست وزیر سوریه ضمن ابراز علاقمندی این کشور برای حضور ایران در دوره بازسازی پس از جنگ بر لزوم افزایش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور و چارچوب مند شدن مبادلات تهاتری تاکید نمود.

7 اسفند 1399

ثبات در افغانستان با مشارکت همه گروه های سیاسی این کشور امکان پذیر است

تهران (پانا) - سخنگوی وزیر خارجه، هدف از سفر هیات طالبان به ایران را گفت وگو درباره فرایند صلح در این کشور مطرح نمود و گفت افغانستانی که تمام گروه ها در آن نقش داشته باشند، تنها راه حفظ ثبات پایدار در این کشور است.

5 اسفند 1399

رایزنی افغانستان با کانادا برای هماهنگی مواضع در اجلاس آینده ناتو

رئیس جمهور افغانستان در گفت وگوی تلفنی با نخست وزیر کانادا تاکید کرد که در کنفرانس آینده ناتو برای رسیدن به صلح باید سیاست مشترک و هماهنگ اتخاذ شود.

3 اسفند 1399

تاکید بر عدم مشروعیت جنگ طالبان در سفر محب به جنوب افغانستان

مشاور امنیت ملی افغانستان در نشست امنیتی در ولایت پکتیا گفت که کشورهای اسلامی مشروعیت جنگ طالبان در این کشور از بین رفته است.

1 اسفند 1399

همکاری امنیتی و اطلاعاتی میان اردن و عراق

سفیر عراق در اردن از همکاری امنیتی و اطلاعاتی میان بغداد و امان و یادداشت تفاهم های موجود میان دو کشور اطلاع داد.

30 بهمن 1399

عوامل موثر بر ترک تحصیل دانش آموزان و توصیه های راهبردی ناظر بر مواجهه با این پدیده

تهران (پانا) - توصیه نامه سیاستی شماره 6 کارگروه مطالعات فوری پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با موضوع توصیه های راهبردی ناظر بر مواجهه با پدیده ترک تحصیل دانش آموزان در زمان همه گیری کووید 19 منتشر شد.

25 بهمن 1399

مگر ادبیات کاری هم می تواند بکند؟

آدم ها دوست دارند بداند این ادبیات کجای صورت خانه شان را عوض می نماید. شکم کدامشان را سیر می نماید. دست کدامشان را به کجای زندگی بند می نماید؛ و وقتی جواب واضحی برای این سوال ها پیدا نمی نمایند یا ادبیات را از گوشه ذهنشان پاک می نمایند و یا نسبت به آن جبهه...

24 بهمن 1399

ائتلاف سعودی فرودگاه بین المللی صنعاء را بمباران کرد

منابع محلی شمال یمن از حمله هوایی ائتلاف سعودی-اماراتی به فرودگاه بین المللی صنعاء خبر دادند.

16 بهمن 1399

مصوبه کمیسیون اجتماعی برای راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات مدیران

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از مصوبه این کمیسیون برای راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات مالی و فردی مدیران دولتی خبر داد.

16 بهمن 1399

کرونای انگلیسی کدام پروازهای خارجی را لغو می نماید؟، به جز انگلیس پرواز کدام کشورها در ایران معلق می گردد؟

در پی شیوع ویروس جهش یافته کرونا در انگلستان و لغو پروازهای بسیاری از کشورها از جمله ایران به این کشور، هشدار وزیر بهداشت و با توجه به شناسایی مبتلایان به این ویروس جدید در بعضی از کشورهای دیگر، در ادامه باید منتظر لغو کدام پروازهای خارجی باشیم؟

13 بهمن 1399

قیمت مسکن حباب دارد

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط کنونی بازار مسکن به دلایل گوناگونی دچار نوسان است و این مسئله موجب شده که قیمت مسکن با حباب روبرو گردد.

8 بهمن 1399

آمریکا عراق را تهدید کرد

خبرنگاران : رئیس کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که آمریکا بر عراق فشار آورده تا آن را از همکاری نظامی با روسیه بازدارد.

8 بهمن 1399

فرانسه شرایط اضطراری را تمدید کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، در پی افزایش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کووید -19 در فرانسه، مجلس ملی این کشور شرایط اضطراری بهداشتی را تا اول ژوئن امسال تمدید کرد.

6 بهمن 1399

کرونا در اروپا، از بالاترین سطح هشدار در لندن تا شرایط وخیم بی سابقه در آلمان

دولت انگلیس به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در لندن و حومه بالاترین سطح هشدار کرونایی را در این مناطق اعلام نموده و انستیتو رابرت کخ آلمان هم شرایط کرونایی در کشورش از زمان شیوع بحران را تا این اندازه وخیم ندیده است.

4 بهمن 1399

بیش از 869 میلیارد ریال بودجه به دانشگاه دامغان تعلق پیدا کرد

بر اساس لایحه بودجه که سوی هیات دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، بودجه دانشگاه دامغان برابر با مبلغ 869 میلیارد و 243 میلیون ریال است.

19 دی 1399

سفر خلیل زاد به افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و قطر

نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان برای دور دوم مذاکرات صلح میان دولت افغانستان با طالبان به افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و قطر سفر می نماید.

18 دی 1399

آزادسازی قیمت خودرو تا 2 هفته دیگر ، قیمت کدام خودروها آزاد می&zwnjشود؟

به گزارش خبرنگاران، به نظر می رسد گشایش هایی در حوزه خودرو در حال رخ دادن است. پس از اعلام خبر آزادسازی و ترخیص دو هزار و 800 خودرو معطل مانده در گمرک، این بار از آزادسازی قیمت خودرو خبر جدیدی منتشر شده است. این درحالیست که درباره واردات خودرو هم اخبار متعددی...

17 دی 1399
تعداد: (236)