جزئیات نو درباره کشف مقبره و گنجینه افسانه ای کلئوپاترا

به گزارش مجله گرگانلند، گفته می شود که کلئوپاترا پس از درگذشتن همسرش، مارک آنتونی (ژنرال رومی)، خود را در معرض نیش افعی قرار داد و از این طریق خودکشی کرد. لحظه مرگ کلئوپاترا در هنر و ادبیات جاودانه شد. با این حال پس از گذشت دو هزار سال از این واقعه، اطلاعات بسیار اندکی در مورد مقبره و بقایای کلئوپاترا وجود دارد.

جزئیات نو درباره کشف مقبره و گنجینه افسانه ای کلئوپاترا

باستان شناسان در طی تحقیقات اخیر خود به این نتیجه رسیدند که احتمالاً تونل کشف شده در زیر یک معبد مصری به مقبره کلئوپاترا منتهی می شود.

یک باستان شناس که بیست سال از عمر خود را در جستجوی مقبره گمشده کلئوپاترا وقف کرده، اخیراً به نتایج عجیب و تازه ای دست یافته است. ظاهراً تونلی کشف شده در زیر یک معبد مصری ممکن است راهی به سوی مقبره گمشده کلئوپاترا باشد. متخصصان طراحی معماری، این تونل عجیب را معجزه مهندسی نامیدند.

باستان شناسان به یک پیشرفت مهم در راه کشف مقبره کلئوپاترا دست یافتند!

کاتلین مارتینز (Kathleen Martinez) باستان شناس دانشگاه سانتو دومینگو، تقریباً 20 سال از عمر خود را در جستجوی مقبره گمشده کلئوپاترا بوده است. اکنون مارتینز معتقد است که به یک پیشرفت مهم در این راه دست یافته است.

کاتلین مارتینز، کاشف تونلی که ممکن است به مقبره کلئوپاترا منتهی شود.

وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر اخیراً اعلام کرد که مارتینز و گروه باستان شناسی، یک تونل 1305 متری را کشف کرده اند که 13 متر زیر زمین واقع شده است. متخصصان طراحی معماری این تونل را معجزه مهندسی نامیدند.

در طی کشف این تونل، یک مرکز مذهبی بزرگ، سه مکان مقدس، یک دریاچه مقدس، بیش از 1500 شیء، مجسمه و قطعات طلا کشف شدند. همچنین به گفته مارتینز، مجموعه بزرگی از سکه هایی با نقش اسکندر مقدونی، ملکه کلئوپاترا و بطلمیوس نیز کشف شدند.

مارتینز می گوید: مجذوب کننده ترین اکتشاف، مجموعه تونل هایی هستند که به دریای مدیترانه و سازه های غرق شده منتهی می شوند.

الیزابت تیلور در نقش کلئوپاترا

مارتینز جستجوی خود را در سال 2005 میلادی آغاز کرد و گفته می شود که مرحله بعدی جستجوی او برای کشف مقبره کلئوپاترا، کاوش در این سازه های زیر آب خواهد بود. مارتینز گفت:

استقامت من را نمی توان با عقده غیرعقلانی اشتباه گرفت. من کلئوپاترا را به عنوان یک شخصیت تاریخی تحسین می کنم. او قربانی تبلیغات رومی هایی بود که قصد داشتند وجهه او را تخریب کنند. کلئوپاترا یک زن تحصیل کرده بود.

برطبق گفته مارتینز، کلئوپاترا احتمالاً اولین فردی بوده که به طور رسمی در موزه اسکندریه (مرکز فرهنگ آن زمان) تحصیل کرده است. مارتینز، ملکه کلئوپاترا را به عنوان یک دانش آموز، یک زبان شناس، یک مادر و یک فیلسوف تحسین می کند.

گفته می شود که کلئوپاترا پس از درگذشتن همسرش، مارک آنتونی (ژنرال رومی)، خود را در معرض نیش افعی قرار داد و از این طریق خودکشی کرد. لحظه مرگ کلئوپاترا در هنر و ادبیات جاودانه شد. با این حال پس از گذشت دو هزار سال از این واقعه، اطلاعات بسیار اندکی در مورد مقبره و بقایای کلئوپاترا وجود دارد.

مارتینز براساس مجموعه ای از سرنخ ها بر این باور است که مقبره کلئوپاترا احتمالاً در معبد اوزیریس در شهر ویران شده تاپوزیریس مگنا (Taposiris Magna) واقع در سواحل شمالی مصر (جایی که رود نیل به دریای مدیترانه می رسد) است.

مهم ترین سرنخ برای کشف مقبره کلئوپاترا، درواقع نام این مکان است. به گفته مارتینز، کلئوپاترا در زمان خود به عنوان تجسم انسانی الهه ایزیس در نظر گرفته می شد. مارتینز معتقد است که کلئوپاترا احتمالاً با هدف انعکاس این افسانه، همسرش را در معبد اوزیریس دفن کرده است.

در سال 2004 میلادی، مارتینز نظریه خود در مورد این معبد را با زاهی حواس، باستان شناس مصری (وزیر امور آثار باستانی مصر در آن زمان) در میان گذاشت. پروژه مارتینز، یک سال بعد تصویب شد و اکنون پس از سال ها جستجو، مارتینز احساس می کند که به هدف خود نزدیک شده است.

حفاری ها نشان می دهد که این معبد به ایزیس (Isis) اختصاص داده شده و مارتینز معتقد است که این نکته، یک سرنخ دیگر مبنی بر این است که مقبره گمشده و تونل های زیر دریا در همان نزدیکی قرار دارند.

اکنون مارتینز یک سفر نو، یعنی حفاری در زیر آب را آغاز می کند. براساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت گردشگری و آثار باستانی، خط ساحلی مصر در طول قر ها تحت تاثیر زلزله قرار گرفته است. این مسئله باعث فروپاشی و فرو رفتن بخش هایی از تاپوزیریس مگنا در زیر امواج شدده است.

هنوز برای مطمئن بودن در مورد این که تونل ها به کجا منتهی می شوند، زود است؛ با این حال مارتینز امیدوار است و می گوید که اگر تونل ها به مقبره کلئوپاترا منتهی شوند، این اتفاق مهم ترین کشف قرن خواهد بود.

منبع: گجت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 22 آبان 1401 بروزرسانی: 22 آبان 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1669

به "جزئیات نو درباره کشف مقبره و گنجینه افسانه ای کلئوپاترا" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزئیات نو درباره کشف مقبره و گنجینه افسانه ای کلئوپاترا" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نو درباره کشف مقبره و گنجینه افسانه ای کلئوپاترا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید