علم و تکنولوژی

قیمت انواع گوشی موبایل، امروز 1 بهمن 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ یکم بهمن را مشاهده می کنید.

3 اسفند 1399

لیست ضرب المثل های حرف ف به همراه معنی

فضول را بردند جهنم گفت هیزمش تره، فکر نان باش که خربزه آب است، فیل هوا کردن، فیلش یاد هندوستان کرده و ... بخشی از پرکاربردترین ضرب المثل های فارسی و ایرانی هستند که با حرف ف شروع می شوند. با داستان، طرز استفاده و معنی این ضرب المثل ها همراه خبرنگاران...

1 اسفند 1399

معرفی 5 محصول فناورانه برای کاهش آلودگی هوا

این محققان علاوه بر موتورسیکلت برقی، دو محصول فناورانه دیگری، چون ایستگاه شارژ و زیر سیستم های اصلی مانند الکتروموتور و باتری پک های را عرضه کردند.

30 بهمن 1399

اتاق ایران، ذات فناوری اطلاعات ارائه خدمات به بخش های دیگر است

خبرنگاران - رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران با بیان اینکه کشورهایی که در شرایط پاندمی از زیرساخت های دولت الکترونیک قوی تری برخوردار بودند، توانستند تاب آوری بالایی داشته باشند، گفت: اولین نمایشگاه مجازی ایران از 5 اسفند...

27 بهمن 1399

عوامل موثر بر ترک تحصیل دانش آموزان و توصیه های راهبردی ناظر بر مواجهه با این پدیده

تهران (پانا) - توصیه نامه سیاستی شماره 6 کارگروه مطالعات فوری پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با موضوع توصیه های راهبردی ناظر بر مواجهه با پدیده ترک تحصیل دانش آموزان در زمان همه گیری کووید 19 منتشر شد.

25 بهمن 1399

7 ترفند جذاب اندروید 11

اندروید 11 پر از ترفند های جدید است، ما در مطلب زیر بهترین ترفند ها را برای شما جمع آوری کردیم.

24 بهمن 1399

ایران توانایی فراوری و انتقال واکسن کرونا با زنجیره سرد را دارد

رئیس سندیکای فراوری کنندگان داروهای انسانی گفت: ایران یک کشور واکسن ساز و از خط فراوری، زیرساخت و توانایی فراوری واکسن کرونا برخوردار است و برای انتقال و نگهداری هر واکسن خارجی حتی فایزر با پایین ترین درجه زنجیره سرد هم امکانات لازم را در اختیار دارد.

22 بهمن 1399

شیوع ویروس کرونا فرایند خرید تبلت ها را با افزایش روبرو کرده است

شیوع ویروس کرونا فرایند خرید تبلت ها را با افزایش روبرو و سازندگان تبلت ها را مجاب به ارائه پیشرفت هایی در این زمینه کرده است.

17 بهمن 1399

شرکت BOE بخشی از پنل های اولد سری آیفون 12 را تأمین می نماید

ماه ها قبل شایعه هایی مبنی بر ارائه پنل های اولد ساخت شرکت چینی BOE برای سری آیفون 12 منتشر شد اما در نهایت به دلیل بعضی مسائل مربوط به کنترل کیفیت نتوانست نظر اپل را جلب کند و به همین خاطر فقط شرکت های سامسونگ و LG به عنوان تأمین کننده نمایشگرهای این گوشی...

11 بهمن 1399

آزواسپرمی یا بی نطفگی چیست و چگونه درمان می گردد؟

آزواسپرمی (Azoospermia) یا بی نطفگی یکی از انواع بیماری های ناباروری در مردان است که به دلیل فقدان اسپرم در مایع منی، فرد قادر به باروری نیست. آزواسپرمی به دو دسته انسدادی و غیر انسدادی تقسیم بندی می گردد که هر نوع درمان متفاوتی خواهد داشت.

9 بهمن 1399

هدایت برای معین مشخصات و اندازه گیری نانوذرات نقره تدوین شد

هدایت برای مشخص مشخصات و اندازه گیری نانوذرات نقره در کاربرد های ضدباکتری تدوین شده که ا ین استاندارد به تولیدکنندگان در فراهم آوردن مشخصات فیز یکوشیمیایی نانوذرات نقره ا که اثر ضدباکتریایی برا خر یدار دارند، یاری می نماید.

7 بهمن 1399

علاج گیاهی سوزش کف پاهایتان

داغ شدن یا سوزش کف پا معمولا به دلیل آسیب به عصب پاها می باشد اما این مشکل علل دیگری هم دارد که باید با انجام تست های مربوطه توسط پزشک تشخیص داده گردد.

3 بهمن 1399

جنگ جهانی اول به حکایت تصاویر رنگی

در 28 ماه ژوئن سال 1919 میلادی، رهبران پیروز متفقان معاهده ورسای را امضاء و بدین ترتیب جنگ جهانی اول به طور رسمی سرانجام یافت.

1 بهمن 1399

5 مورد ضروری که هنگام طراحی کارت ویزیت باید مورد توجه کنید!

در دنیای امروز، در دفترهای اداری هیچ کاغذی دیده نمی گردد. همه چیز به صورت آنلاین درآمده و دیجیتال سازی منجر به استفاده کمتر از کاغذ شده است. با این حال، هنوز هم بعضی از شرکت های کوچک یا کسب وکار های نسبتا عظیم از کارت ویزیت به عنوان نمادی از حرفه ای بودن،...

28 دی 1399

قبل از اینکه نتایج حاصل از محدودیتها را ببینیم، آنها را لغو میکنیم!، بازگشاییهای جدید فاجعه است

رئیس مرکز ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: نسبت به اینکه بخواهیم بعد از این دوره کوتاه محدودیت های بسیار محدود که اعمال کردیم جامعه را باز کنیم، احساس خطر می کنم.

28 دی 1399

آموزش نـرم&zwnjافـزار HYDRUS

انجمن علمی دانشجویی علوم و مهندسی آب دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین کارگاه آموزشی نرم افزار HYDRUS را برگزار می نماید.

27 دی 1399

چرا تماشای خوردن غذاهای عجیب، جذاب است؟

تماشای مسابقاتی که در مورد خوردن غذا هستند قدمت زیادی دارد. خوردن چیزهای منزجر کننده، غذا خوردن تا حد مرگ، غذا خوردن های سریع و مسائلی از این دست، همیشه مسابقاتی جذاب بوده اند. با گسترش تکنولوژی های ارتباطی و پیدایش صفحات شخصی در اینستاگرام و سایر شبکه...

17 دی 1399

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه برای خانم&zwnjهای خانه&zwnjدار

لوازم آشپزخانه شما تک به تک کاربرد و اهمیت خاصی دارند و در طول زمان و استفاده مکرر کارایی روز اول خودشان را از دست می دهند یا پس از چندین سال استفاده دل شما را می زند. از آنجایی که آشپزخانه قلب یک خانه و نقطه مهم برای مادر و خانم خانه است (آقایانی که آشپزی...

16 دی 1399

رنگ بدنه لوکوموتیو با خاصیت جاذب صوت و حرارت تولید شد

شرکت مهندسین شیمیایی و رنگ سازی نیلی فام ری رنگ های نانویی برای استفاده در بدنه لوکوموتیو تولید می کند که خاصیت جاذب صوت (در محدوده فرکانس هزار هزتر) و حرارت دارد.

13 دی 1399

برنامه آمریکا برای جاسوسی داده از گوشیهای موبایل

به گزارش خبرنگاران به نقل از وال استریت ژورنال، این پلتفرم نرم افزاری به دولت آمریکا و نهادهای اطلاعاتی این کشور امکان می دهد تا از گوشی های هوشمند افراد برای نفوذ به رایانه ها، روترها، مچ بندها و ساعت های هوشمند، خودروهای پیشرفته و هر وسیله برقی دیگر...

11 دی 1399
تعداد: (169)