پرفسور شمسی پور سرمایه ای گرانبها برای کشور در عرصه علم است

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران، محمد علی زلفی گل ظهر پنجشنبه در همایش بزرگداشت مقام علمی پرفسور شمسی پور که با حضور امام آدینه کرمانشاه، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و جمعی از اساتید و رؤسای دانشگاه رازی در دانشگاه سالن اجتماعات شهید دکتر شهریاری برگزار گردید، اظهار کرد: موفقیت پروفسور شمسی پور در مسیری رقم خورده که همواره خداوند را همواره مرکز توجه قرار داده که همین امر سبب بروز برکات الهی در زندگی وی شده است.

پرفسور شمسی پور سرمایه ای گرانبها برای کشور در عرصه علم است

وی با تاکید بر همراهی اعضای خانواده پروفسور شمسی پور به ویژه همسر ایشان با وی در مسیر موفقیت، اضافه نمود: موفقیت در یک خانواده زمانی رقم می خورد که انسجام و دوام در آن به چشم بخورد و آن موقع است که اعضای خانواده در مسیر موفقیت قرار می گیرند همانطور که فرزند پروفسور شمسی پور امروز در همان مسیری گام برداشته که پدر طی نموده و قطعاً در آینده جز افراد مؤثر در پیشرفت جامعه خواهند بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به دستاوردها و اقدامات پروفسور شمسی پور، توضیح داد: آنچه که امروز از تأثیرات حضور این شخصیت علمی قابل بیان است شامل تربیت 150 استاد دانشگاه در کشور و تحریر 10 هزار مقاله با بیش از 100 هزار ارجاع بوده و بعلاوه راه اندازی مجدد نشریه انجمن شیمی آمریکا به عنوان یک اقدام خدا پسندانه به وسیله این پروفسور بنام صورت گرفت.

زلفی گل با اشاره به اینکه وجود شخصیت علمی و دانشمندی در ایران همانند پروفسور شمسی پور منشأ خیر و برکت است، اعلام کرد: با وجود ریاست 20 ساله این دانشمند علمی در انجمن شیمی ایران اما کمترین دستمزد را دریافت نکرد و حتی به صورت شخصی هم هزینه هایی در مسیر پیشرفت علم صرف کردند که این نشان از وجود با برکت وی است.

وی ادامه داد: پرفسور شمسی پور نمونه شاخص یک انسان با معرفت است که با وجود در اختیار داشتن موقعیت های بسیار مناسب در کشور اما ترجیح داد در شهر و زادگاه خود مشغول خدمت گردد و احتیاج استان خود را برای برطرف و توسعه شناسایی و درک نموده تا در این مسیر مؤثر باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: امروز پروفسور شمسی پور یک سرمایه نمادین برای مردم ایران است و حضور وی در هر جایگاه و مکانی ثمر بخش و با ارزش بوده پس باید تا این سرمایه ها در اختیار هستند باید قدردان آنها باشیم.

زلفی گل تاکید نمود: وجود پرفسور شمسی پور در هر مکانی که قرار بگیرد به آنجا ارزش و قیمت می بخشد و امروز این شخصیت برجسته کرمانشاهی به علم دانش ایران اعتبار و ارزش بخشیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1402 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1749

به "پرفسور شمسی پور سرمایه ای گرانبها برای کشور در عرصه علم است" امتیاز دهید

2 کاربر به "پرفسور شمسی پور سرمایه ای گرانبها برای کشور در عرصه علم است" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرفسور شمسی پور سرمایه ای گرانبها برای کشور در عرصه علم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید