دریاچه لاغرک یکی از جاذبه های طبیعی چهارمحال و بختیاری به شمار می رود

به گزارش مجله گرگانلند، جاذبه ها/ براساس گزارشات بدست رسیده، دریاچه لاغرک یکی از جاذبه های طبیعی چهارمحال و بختیاری به شمار می رود.

دریاچه لاغرک یکی از جاذبه های طبیعی چهارمحال و بختیاری به شمار می رود

برای ملاقات از دریاچه ای مرتفع و کوهستانی و بعلاوه صعود به قله کوه مشهور سالدران راهی طولانی ولی بسیار زیبا در میان مراتع و دشتهای حاصلخیز را از شهرکرد تا سورشجان و از آنجا تا به فارسان پیش رو دارید. زمانی که در زیر آسمان نیمه ابری، با هوایی بسیار خنک و گاه سرد رو به سوی خط الرأس بزرگ سالدران در حرکت هستید، یک آن فکر ملاقات عشایر منطقه شما را به خود وا نمیگذارد.

در جاده ای آسفالته به سوی شمال از فارسان می گذرید و در صبح دل انگیز به آبادی زیبای فیل آباد و سپس باباحیدر که محل اسکان عشایر بهداروند است، می رسید. از اینجا به نصیرآباد بیرگان و سپس با طی چندین کیلومتر به قلعه حیدرآباد رسیده که دورنمای خط الرأس برفدار سالداران بخوبی در سمت غرب دیده می گردد. با ادامه جاده آسفالته به سوی شمال، به دو راهی موسوم به قلعه گردو رسیده و از این نقطه در جاده ای شوسه قرار می گیرید. پس از دقایقی به سمت جنوب به آبادی موسوم به موسیری می رسید. این آبادی کوچک در دامان دشت وسیع و سرسبزی قرار گرفته است. بوی خاک باران خورده و بوی بهار با تمامی قدرت و شکوهش به مشام می رسد. در انتهای این دشت و در سمت کوه سالدران تکه برفهای کوچک و بزرگ دیده می گردد که زیبایی دوچندان را به منطقه بخشید.

اندکی از آبادی خارج شده در کنار مرتع زیبایی چادر بزنید و شب سرد را در این مکان به صبح برسانید. با هدایت عشایر منطقه موسیری صبح زود از خواب برخاسته و پس از جمع و جور کردن وسایل با میزان کمی راهپیمایی به سمت غرب به راه مالرو پاکوب مشخصی می رسید. پس از یک و نیم ساعت به ابتدای شیب سینه کش مانندی رسیده که در سمت جنوب آن دره کوچکی قرار گرفته است. از راه مالرو با پیچ و خمهای زیاد وارد دره کوچک می شوید و از دامنه تپه مجاورش بتدریج ارتفاع می گیرید. قله کوه زرآب به ارتفاع 3625 متر در سمت راست شما دیده می گردد. گام به گام به گردنه موسوم به کوه کلک نزدیک شده و پس از یک ساعت بر فراز آن قرار می گیرید.

درست در زیر پای شما، بین دو کوه کلک و زرآب برفچال بزرگی قرار گرفته است و کمی پایین تر دریاچه بسیار زیبای لاغرک که از ذوب برف بوجود آمده در منتهای وسعت به رنگ آبی یکدست دیده می گردد. فقط یک سراشیبی کوتاه شما را به ابتدای آن می رساند. تکه های بزرگی از برف در دو طرف آب دریاچه هنوز موجود است و تا خاتمه اردیبهشت و خرداد باقی خواهد ماند و به دریاچه زیبای لاغرک جلال خواهد بخشید. این دریاچه که به صورت مستطیل کشیده ای در چاله ای بزرگ قرار گرفته و اطراف آن را سینه کش هایی با سراشیبی ملایم پوشانده، از سمت جنوب به قله سالدران می پیوندد. دو ساعت گردش پیرامون دریاچه زمان شما را میگیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1761

به "دریاچه لاغرک یکی از جاذبه های طبیعی چهارمحال و بختیاری به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه لاغرک یکی از جاذبه های طبیعی چهارمحال و بختیاری به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید