مصالح ساختمانی

چهار ویرانگر عرضه مسکن

بدترین سال ساخت وساز در تهران، سال جاری به ثبت می رسد. آمار رسمی تیراژ ساخت مسکن در پایتخت نشان می دهد، فرایند عرضه طی 11 ماه اول سال جاری به گونه ای بوده که بسیار بعید است تعداد کل آپارتمان های جدید در سال 99 به کف عرضه در بازه زمانی 16 سال گذشته برسد. پیش...

18 فروردین 1400

قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم

جزیره قشم با وسعت 1577 کیلومترمربع در شمال تنگه هرمز واقع شده است. عرض جزیره بین 16 تا 25 کیلومتر متغیر است و بلندترین نقطه آن حدود 131 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. این جزیره در جهت شمال شرقی، جنوب غربی در حاشیه شمالی تنگه هرمز امتداد یافته است.

3 فروردین 1400

آموزش ساخت گلدان سیمانی فانتزی

ساخت گلدان سیمانی کاری خلاقانه و جالب است که با استفاده از هر نوع ظرف و قالبی می توانید آن را انجام دهید. در اینجا روش درست کردن چهار نوع گلدان سیمانی مدل استوانه، پارچه ای، گل و توپی آموزش داده خواهد شد.

12 اسفند 1399

ادامه مشاهده موارد ابتلا به هپاتیت A در لالب باغملک ، بیماریابی خانه به خانه در روستا

فرماندار باغملک در مورد مشاهده موارد ابتلا به هپاتیت A در میان اهالی روستای لالب از توابع این شهرستان توضیحاتی ارائه داد.

9 بهمن 1399

انواع پارتیشن بندی خانگی

پارتیشن به معنای قسمت بندی و جداسازی است. با استفاده از پارتیشن بندی می توان از فضای مورد نظر استفاده بهینه نمود. مثلا فضاهای بزرگ را می توان به چند قسمت تقسیم بندی کرد و عملکردی متفاوت در هر بخش انجام داد. از این المان در انواع مکان های اداری، مسکونی و...

18 مهر 1399

عامل کشتار نیوزیلند قصد حمله به مسجد دیگری را هم داشت

هم زمان با شروع جلسه دادرسی برنتون تارنت، مهاجم مسلح مسجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، به دادگاه گفته شد این شخص می خواسته هر تعداد آدمی را که می تواند بکشد و برنامه داشته به مسجد سومی هم حمله کند.

17 مهر 1399

ساخت خانه ای دو طبقه با بزرگترین چاپگر 3 بعدی اروپا

بزرگترین چاپگر سه بعدی اروپا پیروز به چاپ یک خانه دو طبقه برای اهداف تحقیقاتی و آنالیز امکان معماری چاپ سه بعدی شد.

31 مرداد 1399

قیمت آهن آلات ساختمانی در 99، 5، 5

به گزارش خبرنگاران، بر اساس مشاهدات میدانی قیمت انواع آهن آلات ساختمانی شامل (تیرآهن، میلگرد، پروفیل و ورق سیاه) را در این گزارش گردآوری نموده ایم. توجه کنید که قیمت ها بر حسب تومان و تقریبی است چراکه بر اساس درجه بندی کیفیت این اقلام با نرخ های متفاوتی...

25 مرداد 1399

انواع سنگ های ساختمانی

سنگ های ساختمانیسنگ جز پرکاربردترین و همچنین رایج ترین مصالح ساختمانی می باشد که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است.

15 خرداد 1399