ساخت خانه ای دو طبقه با بزرگترین چاپگر 3 بعدی اروپا

به گزارش مجله گرگانلند، بزرگترین چاپگر سه بعدی اروپا پیروز به چاپ یک خانه دو طبقه برای اهداف تحقیقاتی و آنالیز امکان معماری چاپ سه بعدی شد.

ساخت خانه ای دو طبقه با بزرگترین چاپگر 3 بعدی اروپا

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

طی چند سال اخیر، فناوری معماری چاپ سه بعدی به توانایی فراوری مسکن های کم هزینه رسیده است. اکنون یکی دیگر از این پیشرفت های جالب در این حوزه، توسط بزرگترین چاپگر سه بعدی اروپا و شرکت Kamp C در آنتورپ بلژیک محقق شده که پیروز به چاپ سه بعدی یک خانه دو طبقه شده است.

این پروژه بدون نام تقریباً 90 متر مربع وسعت دارد و اولین خانه چاپ سه بعدی است که ما در دو طبقه می بینیم. اگرچه قبلاً یک ساختمان اداری که دو طبقه داشت، گزارش شده بود.

این کار با استفاده از یک چاپگر COBOD BOD2 به ابعاد 10 در 10 در 10 متر اجرا شده است و مانند سایر پروژه های چاپ سه بعدی، فرآیند ساخت و سازی شامل پاشش مخلوط مخصوص سیمان مانند و ساختن ساختار اصلی به صورت لایه لایه دارد. سپس کارگران انسانی وارد می شوند و ریزکاری های پایانی مانند تعبیه سقف و پنجره ها را در جای خود انجام می دهند.

این کار طی سه هفته انجام شد، اما شرکت Kamp C می گوید این مدت ممکن است در آینده به کوتاهی دو روز برسد.

ماریجکه آئرتز مدیر این پروژه شرح داد: مقاومت این ماده سه برابر بیشتر از آجر سریع ساخت معمولی است و در نتیجه تکنولوژی چاپ استفاده شده، شصت درصد در مواد به کار رفته، زمان و بودجه صرفه جویی می گردد.

فضای داخلی این خانه دارای ابعادی مشابه با یک خانه معمول در بلژیک است، اما در اصل برای اهداف تحقیقاتی و آنالیز امکان معماری چاپ سه بعدی ساخته شده است.

این خانه شامل یک سالن ورودی، دو اتاق کنفرانس و یک آشپزخانه است. شرکت سازنده همچنین بعضی از راهکارهای صرفه جویی در مصرف انرژی مانند گرمایش از کف، پنل های خورشیدی و پمپ حرارتی را نیز به آن اضافه نموده است.

کسانی که در منطقه آنتورپ هستند و علاقه دارند این پروژه را از نزدیک مشاهده نمایند، می توانند در ماه ژوئیه و اوت با هماهنگی به وسیله وب سایت Kamp C این کار را انجام دهند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 584

به "ساخت خانه ای دو طبقه با بزرگترین چاپگر 3 بعدی اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت خانه ای دو طبقه با بزرگترین چاپگر 3 بعدی اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید