طرح معاونت زنان برای حمایت از 12 هزار زن سرپرست خانوار

به گزارش مجله گرگانلند، معصومه ابتکار با بیان این که از سال گذشته طرحی در تمام کشور در حال انجام است که بر اساس آن 12 هزار زن سرپرست خانوار هدف قرار داده شده است، گفت: عموم این زنان در مناطق حاشیه شهرهای بزرگ و شهرها ساکن هستند.

طرح معاونت زنان برای حمایت از 12 هزار زن سرپرست خانوار

به گزارش خبرنگاران، معصومه ابتکار در یک برنامه رادیویی با تصریح بر اینکه باید از همه ظرفیت زنان ایران و خانواده ها برای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید استفاده کرد، گفت: بسکمک از مشاغل و فعالیت ها مانند بخش کشاورزی، مشاغل خانوادگی هستند و در این راستا معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تمام تلاش خود را انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد: کار معاونت زنان و امور خانواده همکاری و هم افزایی با بخش ها و متولیان اصلی کار در وزارت کار و دیگر وزارت خانه ها است و در این راستا با وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و همچنین وزارت علوم برای توان افزایی دختران دانشجو تفاهم نامه هایی را امضا کرده ایم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از همکاری این معاونت با سازمانهای مردم نهاد فعال در اشتغال گفت و اظهار کرد: در این معاونت یک شورای هماهنگی و راهبری اشتغال و کارآفرینی زنان داریم که متشکل از بخش های دولتی و غیر دولتی است.

وی که در برنامه ای رادیویی صحبت می کرد با بیان اینکه یکی از گروه های هدف که مأموریت قانونی برای آن ها داریم، زنان سرپرست خانوار هستند، عنوان کرد: آسیب پذیری زنان سرپرست خانوار در ارتباط با مباحث معیشتی و اقتصادی بیشتر است و تمام مسئولیت خانواده بر عهده آنها است و نیاز است برنامه ریزی بیشتر و جدی تری برای آن ها انجام دهیم. در این جهت با کمک سازمان های مختلف مانند کمیته امداد و بهزیستی و وزارت کار این کمک ها در حال انجام است.

معصومه ابتکار اشاره کرد: از سال گذشته طرحی را در تمام کشورها در حال انجام هستیم که بر اساس آن 12 هزار زن سرپرست خانوار هدف قرار داده شده است که عموم این زنان در مناطق حاشیه شهرهای بزرگ و شهرها ساکن هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 463

به "طرح معاونت زنان برای حمایت از 12 هزار زن سرپرست خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح معاونت زنان برای حمایت از 12 هزار زن سرپرست خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید