داوطلبان کنکوری به تعویق آزمون ها دل نبندند

به گزارش مجله گرگانلند، وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: هیچ داوطلبی دل به تاخیر آزمون های سراسری نبندد، زیرا قرار نیست با شیوع کرونا فعالیت های اجتماعی را تعطیل کنیم.

داوطلبان کنکوری به تعویق آزمون ها دل نبندند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، منصور غلامی در حاشیه اختتامیه کمپین دانشجویی در خانه بمانیم در جمع خبرنگاران گفت: آزمون های سراسری در تاریخ های اعلام شده برگزار می گردد. با تدابیر اندیشیده شده در فرایند برگزاری آزمون های سراسری مسئله ای پیش نخواهد آمد و براساس پروتکل های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا مراکز برگزاری آزمون را مدیریت می کنیم.

وزیر علوم درباره آمادگی سازمان سنجش برای برگزاری آزمون های سراسری اظهار کرد: سازمان سنجش قبلا هم آمادگی برگزاری آزمون ها را داشت و علت تغییر زمان آزمون ها توصیه های ستاد کرونا بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه نمود: داوطلبان وقت زیادی را برای درس خواندن و مطالعه کنکور گذاشته اند و قرار نیست فعالیت های اجتماعی را در کشور به دلیل عدم مدیریت موردی در محیط های اجتماعی در شرایط شیوع کرونا تعطیل کنیم.

شروع ترم تحصیلی از 15 شهریور خواهد بود

وی با بیان اینکه باید مدیریت را تقویت کنیم، بیان نمود: آزمون های سراسری جزو برنامه های مهم کشور است که سالی یک بار اتفاق می افتد و داوطلب در 2 تا 3 ساعت برای آینده خود اتفاقات خوبی رقم می زند.

غلامی تاکید نمود: هیچ داوطلبی دل به تاخیر آزمون های سراسری کشوری نبندد و داوطلبانی که به خوبی درس خوانده اند با آرامش در جلسه کنکور حاضر شوند.

او گفت: شروع ترم تحصیلی از 15 شهریور خواهد بود و دانشگاه ها آمادگی لازم را برای شروع ترم جدید با توجه به تجربه ای که کسب نموده اند دارند.

ورود دانشجویان جدید الورود از اواخر مهر خواهد بود

وزیر علوم ادامه داد: ورود دانشجویان جدید الورود به دانشگاه هم از اواخر مهر ماه خواهد بود. تاکید داریم که دانشجویان جدید الورود حتی برای مقطع کوتاهی به صورت حضوری در دانشگاه حضور پیدا نمایند تا با محیط آشنا شوند. اگر لازم شد آموزش ها مجازی گردد این دانشجویان نیز آموزش ها را به صورت مجازی طی خواهند کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 598

به "داوطلبان کنکوری به تعویق آزمون ها دل نبندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوطلبان کنکوری به تعویق آزمون ها دل نبندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید