جنگنده های ائتلاف صنعاء را بمباران کرد خبرنگاران

به گزارش مجله گرگانلند، ائتلاف سعودی که شکست های سنگینی از انصارالله در مأرب متحمل شده است اقدام به بمباران صنعاء پایتخت یمن کرد.

جنگنده های ائتلاف صنعاء را بمباران کرد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المیادین، ائتلاف سعودی ظهر امروز، پایتخت یمن را هدف حملات هوایی خود قرار داد.

هنوز گزارشی درباره تلفات و خسارات احتمالی ناشی از این تجاوز هوایی ائتلاف سعودی منتشر نشده است.

این حملات هوایی ائتلاف سعودی به دنبال فزونی نظامی ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله در مأرب و همچنین حملات موشکی و پهپادی به عمق خاک عربستان اجرا شده است.

ارتش و کمیته های مردمی یمن از اوایل فوریه به منظور آزادسازی استان نفت خیر و استراتژیک مارب که آخرین سنگر نیرو های دولت مستعفی و فراری یمن با حمایت ائتلاف تحت رهبری عربستان در شمال این کشوربه شمار می آید، پیشروی نموده و پیروز به بازپس گیری مناطق مهم و راهبردی شدند.

پیشتر آژانس مطبوعات یمن به نقل از منابع نظامی در صنعا گزارش داد که نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از انجام یک عملیات گسترده و درگیری با نیرو های وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی و دولت مستعفی و فراری یمن در پشت روستای الزور توانستند با آزادسازی روستای الروضه در منطقه مرکزی جبل البلق، علاوه بر مناطق کوهستانی به ساحل جنوبی و جنوب شرقی دریاچه سد مارب دست یابند.

بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته های مردمی یمن طی دو روز گذشته توانستند پس از تحمیل خسارات سنگین به نیرو های متجاوز سعودی علاوه بر سیطره بر سلسله ارتفاعات الجبلیه، دامنه کنترل خود بر سد مارب را از سمت ضلع شمالی را گسترش دهند.

از سوی دیگر، یحیی سریع سخنگوی نیرو های مسلح یمن بار ها گفته که حملات هوایی ارتش و کمیته های مردمی این کشور به عمق خاک عربستان تا متوقف نشدن حملات هوایی ائتلاف متجاوز به سرکردگی ریاض و برطرف محاصره یمن، ادامه خواهد یافت.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو های مسلح یمن بیان کرد که نیرو های مسلح این کشور ظهر آدینه با استفاده از پنج فروند هواپیمای بدون سرنشین قاصف k 2 حملات هوایی گسترده ای را به تعدادی از مراکز مهم و حساس پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط در خاک عربستان انجام دادند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را شروع کرد، اما در حدود 6 سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز ائتلاف به رهبری عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به دلیل محاصره زمینی، دریایی و هوایی یمن توسط این ائتلاف به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1073

به "جنگنده های ائتلاف صنعاء را بمباران کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده های ائتلاف صنعاء را بمباران کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید