احداث 2 ایستگاه ماهواره ای جدید آغاز شد، افتتاح مراکز ماهواره ای نیمه دوم سال آینده

به گزارش مجله گرگانلند، رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه در نیمه دوم سال آینده ایستگاه های ماهواره ای جدید افتتاح می شود، گفت: در حال حاضر احداث 2 ایستگاه ماهواره ای جدید در شهرهای سلماس و چناران و توسعه ایستگاه ماهواره ای ماهدشت آغاز شده است.

احداث 2 ایستگاه ماهواره ای جدید آغاز شد، افتتاح مراکز ماهواره ای نیمه دوم سال آینده

مرتضی برابری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی ودانشگاهی خبرنگاران، با بیان اینکه قراردادهای ایجاد و توسعه ایستگاه های ماهواره ای منعقد شده است، گفت: یکی از مهمترین برنامه های این سازمان، توسعه ایستگاه های زمینی است، به طوری که در حال حاضر با انعقاد قرارداد با بخش خصوصی، عملیات عمرانی ایجاد دو ایستگاه ماهواره ای جدید سلماس و چناران و توسعه مرکز فضایی ماهدشت آغاز شده است.

توسعه ایستگاه فضایی ماهدشت در دستور کار قرار گرفته است

وی افزود: توسعه ایستگاه فضایی ماهدشت یکی از برنامه های اولویت دار این سازمان است که در دستور کار قرار گرفته است، به طوری که اکنون توسعه این ایستگاه آغاز شده و امیدواریم بتوانیم تا نیمه دوم سال آینده این مرکز را به بهره برداری برسانیم.

تجهیز مورد نیاز ایستگاه ها و مراکز فضایی را آغاز کرده ایم

براری شرح داد: یکی دیگر از اقدامات این سازمان این است که همزمان با ایجاد دو ایستگاه ماهواره ای جدید سلماس و چناران و همچنین توسعه ایستگاه مرکز فضایی ماهدشت، تجهیز اقلام مورد نیاز ایستگاه های فضایی را آغاز کنیم، به طوری که طبق پیش بینی های اجرا شده، ایستگاه های فضایی در نیمه دوم سال آینده افتتاح خواهند شد.

راه اندازی مرکز ذخیره، آرشیو و پردازش داد ه های ماهواره ای، بزودی

وی گفت: راه اندازی مرکز ذخیره، آرشیو و پرداز داد ه های ماهواره ای یکی دیگر از برنامه های مهم و استراتژیک سازمان فضایی ایران بوده که اکنون عملیات عمرانی آن به انتها رسیده است، البته باید بگویم توسعه زیرساخت ها و ارائه خدمات به کسب و کارهای حوزه فضایی از جمله دلایل احداث مرکز آرشیو و پردازش داده های ماهواره ای است که در راستای آن ایجاد بستر نرم افزاری برای ارائه سرویس های ویژه به کسب و کارها هم آغاز شده است.

واگذاری 3سامانه پایش ماهواره ای گرد و غبار، آتش سوزی و پهنه های آبی به بخش خصوصی

معاون وزیر ارتباطات همچنین از واگذاری 3سامانه پایش ماهواره ای گرد و غبار، آتش سوزی و پهنه های آبی به بخش خصوصی خبر داد و افزود: قرارداد این واگذاری بسته شد و با استفاده حداکثری از توانمندی و تخصص بخش خصوصی، آماده ارائه خدمات کاربردی به دستگاه های اجرایی کشور هستیم.

وی درانتها گفت: در آینده نزدیک عملیات واگذاری سامانه پایش محصولات کشاورزی به بخش خصوصی نیز انجام می شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 371

به "احداث 2 ایستگاه ماهواره ای جدید آغاز شد، افتتاح مراکز ماهواره ای نیمه دوم سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 2 ایستگاه ماهواره ای جدید آغاز شد، افتتاح مراکز ماهواره ای نیمه دوم سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید