کرونای انگلیسی کدام پروازهای خارجی را لغو می نماید؟، به جز انگلیس پرواز کدام کشورها در ایران معلق می گردد؟

به گزارش مجله گرگانلند، در پی شیوع ویروس جهش یافته کرونا در انگلستان و لغو پروازهای بسیاری از کشورها از جمله ایران به این کشور، هشدار وزیر بهداشت و با توجه به شناسایی مبتلایان به این ویروس جدید در بعضی از کشورهای دیگر، در ادامه باید منتظر لغو کدام پروازهای خارجی باشیم؟

کرونای انگلیسی کدام پروازهای خارجی را لغو می نماید؟، به جز انگلیس پرواز کدام کشورها در ایران معلق می گردد؟

پس از ماه ها از شیوع ویروس کرونا در دنیا و لغو شدن همه پروازهای خارجی در کشورهای مختلف، به تدریج و با مذاکرات دو و چند جانبه به تدریج پروازها با رعایت پروتکل های بهداشتی مشترک از سرگرفته شد و ایران نیز به ده ها مقصد اروپایی از جمله لندن، منچستر، پاریس، فرانکفورت، کلن، هامبورگ، وین، میلان، رم و... پروازهایش را از سر گرفت.

اما با شیوع ویروس جهش یافته کرونا در انگلستان که به کرونای انگلیسی مشهور شد، بسیاری از کشورها پروازهایشان را به انگلستان لغو کردند و ایران نیز با درخواست سعید نمکی -وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- پروازهای خود به این کشور را تا دو هفته تعلیق کرد.

البته به گفته ابولقاسم جلالی -معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- آخرین پرواز به مقصد این کشور البته به صورت یکطرفه انجام شد و قرار بود تا تنها گروه پروازی شرکت هواپیمایی هما نیز در راستا برگشت این پرواز به کشور برگشته و قرنطینه شوند.

وی تاکید نمود: مسلما سلامت مردم برای مسئولان و شرکت های هواپیمایی در درجه نخست اهمیت قرار گرفته است و به همین سبب پس از این پرواز دیگر پروازی به مقصد انگلستان انجام نخواهد شد و منتظریم تا ببینیم ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چه تصمیمی در ادامه خواهد گرفت.

البته محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی - نیز در این باره گفت: همه پروازهای مستقیم و غیر مستقیم از انگلستان لغو شده است و هیچ پروازی به صورت مستقیم و غیر مستقیم نباید باعث گردد تا در این بازه زمانی دو هفته ای مسافری از انگلستان به ایران وارد گردد.

بیژن نامدار زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- نیز با بیان اینکه تعلیق پروازهای ایران به مقصد انگلستان و بالعکس تا دو هفته ادامه خواهد داشت، تاکید نمود: درخصوص ورود مسافران ازطریق کشورهای ثالث، بیشتر مسافران به وسیله شرکت هواپیمایی ترکیه وارد ایران می شدند که این شرکت نیز پروازهای خود به لندن را لغو نموده است. همچنین پرواز شرکت های هواپیمایی خارجی که اقدام به انتقال مسافران از لندن به تهران کنند لغو می گردد.

وی اضافه نمود: ما منتظر نتیجه گیری وزارت بهداشت هستیم و در صورت اعلام این وزارتخانه مبنی بر وجود این ویروس در کشورهای دیگر، قطعا پرواز به این کشورها نیز لغو می شوند.

حالا و با توجه به تاکیدهای وزیر بهداشت مبنی بر لغو پروازهای انگلستان به مدت دو هفته و تشدید کنترل و نظارت ها برای مسافران ورودی از دیگر کشورها و اینکه در بعضی کشورها مانند استرالیا، هلند و دانمارک مبتلایان به این ویروس انگلیسی شناسایی شده اند سوال اینجاست که آیا وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری، پرواز به کشورهای دیگر را نیز به حالت تعلیق درمی آورند و در ادامه شاهد تعلیق کدام پروازها خواهیم بود؟

منبع: گردشبان
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 915

به "کرونای انگلیسی کدام پروازهای خارجی را لغو می نماید؟، به جز انگلیس پرواز کدام کشورها در ایران معلق می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای انگلیسی کدام پروازهای خارجی را لغو می نماید؟، به جز انگلیس پرواز کدام کشورها در ایران معلق می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید