پنتاگون: اقدامات روسیه تأثیری بر مانورهای نظامی سی بریز نداشته است

به گزارش مجله گرگانلند، سخنگوی پنتاگون مدعی شد، مرحله فعال مانورهای نظامی-دریایی سی بریز-2021 در سواحل اوکراین به خوبی در جریان است و اقدامات روسیه در دریای سیاه مسئله ای برای کشورهای شرکت کننده در آن ایجاد نکرده است.

پنتاگون: اقدامات روسیه تأثیری بر مانورهای نظامی سی بریز نداشته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شب گذشته خاطرنشان کرد که اقدامات طرف روسی در دریای سیاه هیچ تأثیری بر انجام مانورهای بین المللی سی بریز-2021 در این منطقه نگذاشته است.

وی گفت: ما روی انجام مانورهای مشترک دریایی با متحدین خود در ناتو متمرکز هستیم و این مانورها به خوبی در حال اجرا هستند و مرحله فعال آن ادامه دارد. و تا به امروز هیچ مشکل و ممانعتی در فرایند انجام این تمرینات نظامی در نتیجه اقدامات روسیه بوجود نیامده است.

پیش از این، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام نموده بود که مانورهای نظامی مشترک اوکراین و ناتو در دریای سیاه، اقدامی تحریک آمیز و با هدف بی ثبات کردن اوضاع در نزدیکی مرزهای روسیه انجام می شوند. به گفته وی، کشورهای عضو ناتو تنها در امسال 7 مانور نظامی در خاک اوکراین برگزار نموده اند و عملاً در جریان آنها نیروهای نظامی اوکراینی برای جنگیدن آموزش دیده اند.

افزایش حضور نظامی کشورهای عضو ناتو و متحدانش در منطقه دریای سیاه به منظور شرکت در مانورهای بین المللی سی بریز-2021 تا به امروز منجر به چند حادثه نظامی شده و برجسته ترین آن، نقض مرزهای دریایی روسیه به وسیله ناوشکن انگلیسی در سواحل کریمه بود که به پاسخ قاطع روسیه و برخورد نظامی نیروهای نظامی روسی با این کشتی منجر شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1235

به "پنتاگون: اقدامات روسیه تأثیری بر مانورهای نظامی سی بریز نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: اقدامات روسیه تأثیری بر مانورهای نظامی سی بریز نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید