هنرمند بلژیکی با آثارش به موزه هنرهای معاصر تهران می آید

به گزارش مجله گرگانلند، نمایشگاه آثارحجمی، تابلوهای نقاشی رنگ و روغن روی بوم (اطلس)، آثاربرنزی، آثارفولادی با حکاکی لیزری هنرمند بلژیکی ویم دلووی و منتخبی از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، روز دوشنبه 17 اسفندماه ساعت 17 با حضور ویم دلووی، هنرمندان و استادان در موزه هنرهای معاصرتهران افتتاح می گردد.

هنرمند بلژیکی با آثارش به موزه هنرهای معاصر تهران می آید

ویم دلووی در 1965 در بلژیک به دنیا آمد و در بلژیک و انگلستان زندگی و کار می نماید. او هنرمندی جهانی است که ورودش به صحنهٔ هنر معاصر در اوایل دهه 1980 از نظرها پنهان نماند. وی نشان های سلحشوری اروپایی را بر تیغه اتو و بیل و نقوش آبی رنگ سفالینه های سنتی دلفت را بر کپسول های گاز نقش زد و شیشه های نقشبند رنگی را درون دروازهٔ فوتبال کار گذاشت، بدینسان آثاری دورگه عرضه کرد که تقابل بین امر والا و پست، و هنر معاصر و فرهنگ عامه را از میان برمی داشت و صناعت و مفهوم گرایی و جدیت و شوخی را در هم می آمیخت.

آثار ویم دلووی در داکومنتای نهم و دوسالانه ونیز سال 1999 نیز به نمایش درآمده اند. نسخه های مختلف کلوآکا در موزهٔ هنر معاصر آنتورپ، موزه میگروس زوریخ، پاورپلنت تورنتو، نیومیوزیوم نیویورک، موزه بوردو و موزه های هنر معاصر لیون، تایوان و مونترال به نمایش درآمده است و آخرین نسخه یعنی کلوآکای تخصص یافته در موزه هنر کهن و نو تاسمانی، اوج این مجموعه را به نمایش گذاشته است.

علاقه مندان می توانند جهت حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار ویم دلووی روز دوشنبه 17 اسفند ماه ساعت 17 به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 398

به "هنرمند بلژیکی با آثارش به موزه هنرهای معاصر تهران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمند بلژیکی با آثارش به موزه هنرهای معاصر تهران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید