نرخ بیکاری انگلیس در اوج چهار سال اخیر

به گزارش مجله گرگانلند، نرخ بیکاری انگلیس به 4.5 درصد رسید.

نرخ بیکاری انگلیس در اوج چهار سال اخیر

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، مرکز آمار انگلیس اعلام نمود که نرخ بیکاری این کشور در 12 ماه منتهی به آگوست با 0.4 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 4.5 درصد رسید که 0.2 درصد بیشتر از انتظار کارشناسان قبلی و بالاترین بیکاری ثبت شده در این کشور از می 2017 تا به امروز بوده است.

شمار بیکاران این کشور طی این مدت با 209 هزار نفر افزایش به یک میلیون و 520 هزار نفر رسید. به گفته کارشناسان، اصلی ترین عامل موثر بر نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به تعدیل نیرو بعضی شرکت ها در نتیجه شیوع کرونا بوده است.

طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی 113 هزار نفر بیشتر شده و به 32 میلیون و 877 هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به 74.2 درصد کاهش پیدا نموده است.

متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2019 معادل 6.95 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

دولت انگلیس از زمان اعمال قرنطینه های سراسری متعهد شده است 80 درصد مزایای بیکاری افرادی که شغل خود را از دست دهند پرداخت کند که البته سقف این پرداخت ها 2500 پوند در نظر گرفته شده است. ریشی سوناک- وزیر خزانه داری انگلیس در واکنش به آمارهای بیکاری گفته است کرونا اقتصاد این کشور را با چالش های جدید و بی سابقه ای روبرو نموده است اما فرایند تدریجی احیای رشد اقتصادی ادامه دارد.

با این حال نرخ بیکاری انگلیس در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی در وضعت بهتری قرار گرفته است به گونه ای این کشور پس از ژاپن، پایین ترین نرخ بیکاری را در بین هفت کشور صنعتی دارد.

سارا کولز، تحلیل گر امور اقتصادی در موسسه هارگریوز لانس داون گفت: شرایط بازار کار هنوز هم در یکی از بهترین شرایط خود در طول سال های اخیر قرار گرفته است و این آمارها به ما نشان می دهد که در سال 2020 نیز در جهت صحیحی قرار داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 787

به "نرخ بیکاری انگلیس در اوج چهار سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری انگلیس در اوج چهار سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید