اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم آبان ماه

به گزارش مجله گرگانلند، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم آبان ماه

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

11.7 میلیون تن

-بانک جهانی: در کشورهای شرق آسیا سالانه 11.7 میلیون تن زباله پلاستیکی تولید می شود که بخش عمده این زباله ها سر از اقیانوس ها، سواحل، رودخانه ها و منابع آبی داخلی درمی آوردند.

1.47 میلیارد نفر

بانک جهانی: دست کم 1.47 میلیارد نفر از جمعیت جهان در معرض سیل های شدید قرار دارند که بیش از 40 درصد این افراد جزو اقشار فقیر و کم درآمد هستند.

7.3 درصد و 2.1 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD طی ماه سپتامبر سال جاری 7.3 درصد بوده است که این رقم در مقایسه با ابتدای سال جاری میلادی 2.1 واحد درصد افزایش نشان می دهد.

9.0 درصد و 4.3 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو OECD طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی 9.0 درصد نسبت به سه ماهه قبل رشد داشته اما همچنان 4.3 درصد کمتر از میزان آن پیش از آغاز بحران کروناست.

14.1 میلیارد درهم

رویترز: شرکت هواپیمایی امارات طی دوره شش ماهه منتهی به پایان ماه سپتامبر تحت تأثیر بحران جهانی کرونا و کاهش شدید پروازهای مسافری متحمل 14.1 میلیارد درهم (معادل 3.8 میلیارد دلار) زیان شده است.

3.0 درصد و 3.1 درصد

صندوق بین المللی پول: بر اساس گزارش چشم انداز اقتصادی منطقه جنوب صحرای بزرگ آفریقا، اقتصاد این منطقه در سال جاری میلادی 3.0 درصد کوچکتر خواهد شد و در سال آینده 3.1 درصد رشد خواهد کرد.

953 هزار خودرو

بلومبرگ: آمارهای منتشر شده از انجمن خودروسازان اروپا نشان می دهد که در ماه اکتبر سال جاری 953 هزار خودروی سواری نو در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به فروش رفته است که این رقم در مقایسه با ماه قبل 7.8 درصد کاهش نشان می دهد. انجمن خودروسازان اروپا برقراری مجدد مقررات محدودکننده در کشورهای اروپایی به منظور مقابله با موج جدید شیوع ویروس کرونا را عامل اصلی کاهش فروش خودروهای سواری در اتحادیه اروپا عنوان کرده است.

6 درصد

بلومبرگ: وزارت دارایی فرانسه نرخ رشد اقتصادی این کشور در سال آینده میلادی را 6 درصد پیش بینی کرد؛ که این رقم در مقایسه با پیش بینی قبلی 2 واحد درصد کاهش نشان می دهد. برونو لومیر، وزیر دارایی فرانسه با اعلام خبر تعدیل پیش بینی نرخ رشد اقتصادی کشورش در سال 2021 تأکید کرد که با توجه به تأثیرات اقتصادی محدودیت های جدید وضع شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا احتمال تعدیل بیشتر نرخ رشد اقتصادی فرانسه وجود دارد.

6.4 درصد

بلومبرگ: وزارت کار و رفاه منطقه خودمختار هنگ کنگ اعلام کرد که دوره سه ماهه سوم سال جاری میلادی نرخ بیکاری در این منطقه به 6.4 درصد رسیده است که این رقم بالاترین نرخ بیکاری در منطقه خودمختار هنگ کنگ طی 15 سال اخیر به شمار می رود.

8600 فروند هواپیما و 1.4 تریلیون دلار

بلومبرگ: شرکت بوئینگ پیش بینی می کند که شرکت های هواپیمایی چین طی دو دهه آینده 8600 فروند هواپیمای جدید به ارزش 1.4 تریلیون دلار خریداری خواهند کرد.

5 درصد

بلومبرگ: در حالی که حزب کمونیست چین در سند چهاردهمین برنامه پنج ساله توسعه چین که ماه گذشته منتشر شد، نرخ رشد انتظاری اقتصاد این کشور را بین 5 تا 6 درصد اعلام کرده است، لی ژوئه سانگ پژوهشگر ارشد آکادمی علوم اجتماعی چین که یک اندیشکده دولتی به شمار می رود، می گوید نرخ رشد انتظاری اقتصاد چین باید کمی تعدیل شود و به حدود 5 درصد برسد.

0.7 درصد

فایننشال تایمز: دفتر ملی آمار انگلیس اعلام کرده است که شاخص تورم مصرف کننده در این کشور طی ماه اکتبر نسبت به ماه مشابه سال قبل 0.7 درصد افزایش یافته است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 836

به "اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم آبان ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام اقتصادی در هفته چهارم آبان ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید