نخستین نقشه کامل از ماه منتشر شد

به گزارش مجله گرگانلند، برای نخستین بار سطح ماه به طور کامل شامل نقشه شده و توسط دانشمندان سازمان زمین شناسی آمریکا در همکاری با ناسا و انستیتو سیاره ای قمر، طبقه بندی شده است.

نخستین نقشه کامل از ماه منتشر شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از انگجت، برای نخستین بار سطح ماه به طور کامل شامل نقشه شده و توسط دانشمندان سازمان زمین شناسی آمریکا (USGS) در همکاری با ناسا و انستیتو سیاره ای قمر، طبقه بندی شده است.

این نقشه فرصتی را فراهم می نماید که بواسطه آن علاقه مندان می توانند سطح قمری را با جزئیات بی سابقه مطالعه نمایند.

نخستین نقشه کامل زمین شناسی ماه، یک نمای واقع گرایانه از نزدیک ترین همسایه کیهانی ما را ارائه می دهد؛ این نقشه رنگی با مقیاسی که تهیه شده به افراد یاری می نماید به سرعت ویژگی های زمین شناسی از جمله انواع دهانه ها، دشت ها و سایر ویژگی های ماه را شناسایی نمایند.

نقشه مذکور نقشه زمین شناسی یکپارچه ماه نامیده شده و قرار است برای مأموریت های ماه به افراد و سازمان ها یاری کند.

این تیم با استفاده از ترکیبی از نقشه ها و داده های دوره آپولو از مأموریت های ماهواره ای اخیر از جمله مدار شناسایی ماه قمری این نقشه را ایجاد کردند.

نقشه زمین شناسی یکپارچه ماه می تواند به عنوان یک مرجع مهم برای ماموریت های آینده ماه باشد، اما می تواند برای عموم مردم نیز ارزشمند باشد. به عنوان مثال مدارس می توانند از این روش برای شرح زمین pockmarked Moon استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 495

به "نخستین نقشه کامل از ماه منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین نقشه کامل از ماه منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید