مکرون: حضور نظامی ترکیه در لیبی مجرمانه است

به گزارش مجله گرگانلند، رئیس جمهور فرانسه طی اظهارنظری گفت که حضور نظامی ترکیه در لیبی مجرمانه است.

مکرون: حضور نظامی ترکیه در لیبی مجرمانه است

به گزارش به نقل از بارونز، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه که در آلمان بسر می برد، طی اظهاراتی حضور ترکیه در لیبی را مجرمانه خواند و تاکید کرد که آنکارا در قبال درگیری های لیبی مسئولیت جنایی بر عهده دارد.

مکرون در جمع خبرنگاران در برلین گفت: آنکارا به توافق قدرت های خارجی در اوایل سال جاری برای خاتمه دادن به مداخلات و احترام به تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بی توجه است.

رئیس جمهور فرانسه اضافه نمود: آنکارا جنگجویان را از سوریه وارد لیبی کرده است.

امانوئل مکرون در ادامه این را هم گفت که: فکر می کنم این یک مسئولیت تاریخی و جنایی برای کشوری است که ادعا می کند عضو ناتوست.

در حالی که ترکیه از سوی برخی کشورها متهم به نقض تحریم تسلیحاتی لیبی و دخالت مستقیم در بحران این کشور است، آنکارا هم تصریح کرده که پاریس حمایت های غیرمستقیم خود را متوجه خلیفه حفتر کرده است. دولت وفاق ملی لیبی در همین رابطه تاکید کرده که کشورهای عربی نظیر عربستان، مصر و امارات حمایت های گسترده مالی و تسلیحاتی را متوجه نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به ریاست خلیفه حفتر کرده اند. دولت قانونی لیبی این را هم گفته که برخی از کشورهای عربی به ارسال تروریست های تکفیری در حمایت از حفتر اقدام کرده اند.

مکرون پیش از این هم بارها ترکیه را به خاطر عملکرد این کشور در لیبی مورد انتقاد قرار داده بود. مکرون اعلام کرده بود که ترکیه بازی خطرناکی را در لیبی آغاز کرده است.

در همین باره و در امتداد بحران لیبی، قاهره ضمن ابراز نگرانی از نقش ترکیه در لیبی، تاکید کرده که اگر مصر از امنیت مرز غربی خود ابراز نگرانی کند، مستقیما وارد درگیری نظامی در لیبی خواهد شد.

دولت وفاق ملی تحت حمایت های گسترده نظامی ترکیه توانسته طی ماه های اخیر موفقیت های خوبی را در درگیری های نظامی کسب کند.

حاشیه شهر طرابلس، پایتخت لیبی و سواحل غربی این کشور از جمله مناطقی است که اخیرا از سیطره نیروهای تحت امر حفتر خارج شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 590

به "مکرون: حضور نظامی ترکیه در لیبی مجرمانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: حضور نظامی ترکیه در لیبی مجرمانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید