سکاندار کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معین شد

به گزارش مجله گرگانلند، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان را منصوب کرد.

سکاندار کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معین شد

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، محسن حاجی میرزایی در این حکم به تعهد، شایستگی و تجربه های ارزشمند مهدی علی اکبرزاده اشاره نموده و این مسئولیت را به وی سپرده است.

در این حکم از علی اکبرزاده خواسته شده است تا برای تحقق اهدافی همچون ایجاد امکانات لازم برای رشد و پرورش فکری و هنری بچه ها و نوجوانان و یاری به شکوفایی استعدادهای شان بر اساس ارزش های نظام تعلیم و تربیت اسلامی در چارچوب وظایف محول به کانون و تقویت نهاد مدرسه به عنوان اصلی ترین عرضه خدمات و فرصت های تعلیم و تربیت و حلقه اتصال تعلیم و تربیت و خانواده به وسیله طراحی و اجرای برنامه های موثر با مشارکت معاونت ها و سازمان های ستادی اهتمام ویژه داشته باشد.

در بخش دیگری از این حکم به تأسیس و راه اندازی خدمات عرضه کتاب، محصولات و صنایع فرهنگی با تأکید بر مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته و تقویت مشارکت موثر شخصیت های علمی و فرهنگی، هنرمندان متعهد، نویسندگان سرشناس، نهادها و موسسسات مردمی و غیردولتی و جوانان خلاق و انقلابی در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های کانون تأکید شده است.

در عین حال استفاده صحیح از امکانات و ظرفیت های کانون به منظور تقویت ساحت زیبایی شناختی و هنری بچه ها، توسعه فراوری و عرضه فیلم سینمایی، نمایش، تئاتر و محصولات چند رسانه ای و بازی های مناسب دوره کودکی و نوجوانی در چارچوب اساس نامه و اسناد تحولی و همچنین حضور شایسته و مداوم در عرصه ها و رویدادهای فرهنگی و هنری کشور و برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه های ویژه بچه ها و نوجوانان، بخش دیگری از این حکم بود که محسن حاجی میرزایی بر آن تأکید نموده است.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از این حکم بر آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی و رعایت شایسته گزینی در مدیریت ها و تقویت نظارت بر عملنمودها با رویکرد استفاده حداکثری از نیروهای جوان، باانگیزه و متعهد کانون و همچنین استفاده موثر از ظرفیت هیأت امنا و هیأت مدیره و برگزاری منظم جلسات و صیانت از دارایی های مادی و معنوی برای تحقق اهداف و وظایف کانون نیز تأکید نموده است.

مهدی علی اکبرزاده متولد سال 1344 در شهرستان سلماس استان آذربایجان غربی است و دارای مدرک دکتری تاریخ هنر، کارشناسی ارشد برنامه ریزی آموزشی و کارشناسی هنر با گرایش نقاشی است.

او سابقه مشاور وزیر در امور هنری، مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش، مدرس دانشگاه، رئیس هنرستان صدا و سیما، معاون پژوهشی دفتر تالیف و برنامه ریزی فنی وحرفه ای وزارت آموزش و پرورش، قائم مقام مدیرعامل انتشارات تربیت، کارشناس نقد و آنالیز کتاب وزارت آموزش و پرورش، مشاور معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش، مدیر کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، معاون آموزشی دانشگاه نبی اکرم(ص) و رئیس دفتر ریاست و امور بین الملل دانشگاه هنر اسلامی تبریز را در کارنامه خود دارد.

تألیف و چاپِ شش جلد کتاب با عنوان های اصول علمی تحقیق در هنر، رنگ و تربیت (دو نوبت چاپ)، رنگ در نقاشی بچه ها، اصول و مبانی روش تحقیق در هنر و مجموعه داستان رایحه امید و تجربه از جمله تألیفات علی اکبرزاده است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از کوشش های ارزنده و خدمات شایسته فاضل نظری رییس هیات مدیره و مدیرعامل سابق کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در دوران مدیریت بر کانون تشکر و قدردانی نموده است.

یادآوری می گردد فاضل نظری از آذر سال 1396 تا به امروز عهده دار این مسئولیت بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1176

به "سکاندار کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکاندار کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید