سخنگوی دولت ژاپن: روحانی و شینزو آبه جمعه دیدار می کنند

به گزارش مجله گرگانلند، سخنگوی دولت ژاپن با اعلام سفر دو روزه رئیس جمهوری کشورمان به توکیو گفت که شینزو آبه و حسن روحانی روز جمعه با یکدیگر دیدار خواهند داشت.

سخنگوی دولت ژاپن: روحانی و شینزو آبه جمعه دیدار می کنند

به گزارش مجله گرگانلند به نقل از خبرگزاری کیودو، یوشیهیده سوگا سخنگوی دولت ژاپن روز سه شنبه (امروز) در یک کنفرانس خبری گفت که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برای یک سفر دو روزه به توکیو خواهد رفت.

وی در ادامه گفت که انتظار می رود در جریان این سفر، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز جمعه با روحانی دیدار کند.

حسن روحانی اولین رئیس جمهور ایران است که در دو دهه اخیر به ژاپن سفر می کند.

به گزارش مجله گرگانلند، پیش از این مقامات کشورمان نیز از سفر روحانی به توکیو در هفته جاری خبر داده بودند.

عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران پیشتر در این باره گفته بود: سفر رئیس جمهور روز جمعه هفته جاری و در پاسخ به سفر نخست وزیر ژاپن انجام می شود و این سفر حاکی از استحکام روابط دو کشور، آن هم در شرایط مواجهه ایران با سیاست فشار حداکثری آمریکا است.

وی همچنین گفت: شاهد هستیم ما و ژاپن نودمین سال روابط خود را در حالی جشن می گیریم که رئیسان دو کشور با یکدیگر دیدار می کنند و اخیرا رئیس مجلس ایران نیز از توکیو دیدار کرد. روابط اقتصادی البته با مسائل و موانعی رو به رو بوده است اما معتقدم بنیان روابط دو کشور به اندازه ای مستحکم است که مسائل و فشارها را می توان رد کند و با قوت به جهت ادامه دهد.

رئیس جمهور کشورمان قرار است پیش از ژاپن به مالزی سفر کند، او در آغاز سفر به این دو کشور گفت: سیاست نگاه به شرق و روابط نزدیک تر با کشورهای مهم آسیایی همواره جزو اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده و سفر به کوالالامپور و توکیو که به دعوت مقام های ارشد این دو کشور انجام می گیرد، در راستای این سیاست تهران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 137

به "سخنگوی دولت ژاپن: روحانی و شینزو آبه جمعه دیدار می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت ژاپن: روحانی و شینزو آبه جمعه دیدار می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید