رفتن سفید بالک ها حاصل اصلاح الگوی کشت بعضی گونه های گیاهی در تهران بود

به گزارش مجله گرگانلند، تهران (پانا) - رئیس کمیته مشارکت های مردمی شورای شهر تهران با بیان اینکه نزدیک به 3 سال است که سفید بالک ها دیگر در شهر تهران دیده نشدند و نه آمدن این حشرات به تهران ناگهانی و از سر تصادف بود و نه رفتن شان گفت اشتباهات مدیریتی دوره گذشته سفید بالک ها را دعوت کرد و با اصلاح پوشش های گیاهی و هم مدیریت چگونگی جمع آوری شاخ و برگ ها در دوره پنجم به زیست گاه خود برگشتند.

رفتن سفید بالک ها حاصل اصلاح الگوی کشت بعضی گونه های گیاهی در تهران بود

حجت نظری در دویست و نود و دومین جلسه شورا با اشاره به روزدنیای صلیب سرخ گفت: هفته هلال احمر را به تمام عزیزان همکار با این جمعیت های دوست دار انسان و به ویژه نیروهای داوطلب آنان تبریک عرض می کنم. بعلاوه ابراز هم دردی می کنم با مردم عزیز افغانستان به سبب انفجاری که در یکی از مدارس این کشور رخ داد. امیدوارم خیلی زود بساط تنگ نظری، تمامیت خواهی و حذف مخالف که چکیده ای از تفکر طالبانی است از کشور افغانستان و سراسر دنیا برچیده گردد.

وی ادامه داد: بعلاوه در خبرها خواندم یکی از مدیران دوره قبل شهرداری تهران، به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد. امیدوارم این فرایند رسیدگی به تخلفات دوره گذشته مدیریت شهری سرعت بیشتری گرفته و هر مدیری در هر دوره ای تخلف داشته به تاخیر نیافتد و با قاطعیت و فارغ از گرایش های سیاسی و البته به شکل شفاف دنبال گردد.

عضو شورای شهر تهران گفت: شهفرایندان تهرانی حتما به خاطر دارند که چهارسال پیش و زمانی که دوره پنجم مدیریت شهری فعالیت خود را شروع کرد، یکی از معضلات جدی شهر تهران در آستانه فصل تابستان سفیدبالک ها یا همان مگس های سفید بود. حشراتی که مزاحمت های زیادی از جمله مسائل تنفسی برای مردم ایجاد نموده بودند، نزدیک به سه سال است که دیگر در شهر تهران دیده نشدند. نه آمدن این حشرات به تهران ناگهانی و از سر تصادف بود و نه رفتن شان! اشتباهات مدیریتی دوره گذشته دعوت شان کرد و با اصلاح پوشش های گیاهی و هم مدیریت چگونگی جمع آوری شاخ و برگ ها در دوره پنجم به زیست گاه خود برگشتند.

نظری اضافه نمود: برطرف آن مشکل حاصل ساعت ها کار کارشناسی و آنالیز پیرامون این موضوع بود و در نهایت با اصلاح الگوی کشت بعضی گونه های گیاهی در تهران این معضل حل شد. لذا از سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران درخواست دارم که در امسال هم این فرایند را ادامه دهند تا خدای ننموده شاهد حضور دوباره سفید بالک ها در شهر نباشیم.

وی ادامه داد: بعلاوه همان طور که می دانید، تا کنون در امسال سالی کم بارش داشته ایم و طبیعی است که درپی آن، احتمال خشکسالی و کاهش سطح آب های زیرزمینی بیشتر شده است. به همین دلیل هم از سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری می خواهم که که پیش از تشدید گرمای هوا، نسبت به تغییر در الگوی آبیاری فضاهای سبز اقدام کند. انتقال زمان آبیاری از اوج زمان گرما به ساعات پایانی روز می تواند به صرفه جویی در مصرف آب و هم ممانعت از سوختن گیاهان منجر گردد.

نظری گفت: بخشنامه قبلی که با پیگیری اینجانب و ابلاغ سازمان بوستان ها در شهر تهران اجرایی شده و در جریان آن کاشت چمن و دیگر گونه های غیربومی و پر مصرف آب در تهران ممنوع شده بود و متعاقب آن آبیاری در نیمه اول سال به ساعت 6 عصر تا 6 صبح موکول شد، کمتر مورد توجه شهرداری های منطقه ها قرار گرفته که ضروری است امسال باتوجه به شرایط کم آبی موجود، نظارت بیشتر و جدی تری در خصوص اجرای آن صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1231

به "رفتن سفید بالک ها حاصل اصلاح الگوی کشت بعضی گونه های گیاهی در تهران بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتن سفید بالک ها حاصل اصلاح الگوی کشت بعضی گونه های گیاهی در تهران بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید