خبرنگاران چین تحریم های یکجانبه آمریکا علیه سوریه را غیرقانونی دانست

به گزارش مجله گرگانلند، تهران - خبرنگاران - چین بار دیگر تحریم های مالی یکجانبه آمریکا علیه مردم سوریه را غیر قانونی دانست و ضمن محکوم کردن این تحریم ها بر حمایت از حل بحران سیاسی این کشور تحت رهبری و حق حاکمیت ملی و مطابق با خواست و منافع مردم آن تاکید نمود.

خبرنگاران چین تحریم های یکجانبه آمریکا علیه سوریه را غیرقانونی دانست

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، رسانه های سوریه روز دوشنبه گزارش دادند که فیصل مقداد وزیر امور خارجه و مهاجران سوریه در گفت و گوی تلفنی با وانگ یی وزیر خارجه جمهوری خلق چین درباره روابط دوجانبه و راه های گسترش آن و تقویت منافع مشترک پکن و دمشق گفت و گو و اوضاع منطقه و تحولات دنیای را آنالیز کردند.

در این تماس تلفنی، وانگ یی موفقیت ها و فداکاری های مردم سوریه در دفاع از عزت و وحدت، حاکمیت و استقلال کشور خود طی 10 سال گذشته را ستود و با تاکید بر موضع کشورش در حمایت از راه چاره سیاسی تحت رهبری و حق حاکمیت سوریه و مطابق با خواست و منافع مردم این کشور، تحریم های مالی غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه مردم سوریه را محکوم کرد و از جامعه دنیای خواسته است تا کوشش های خود را برای مبارزه با تروریسم به کار گیرند.

وزیر خارجه چین قدردانی کشورش از مواضع بشار اسد رئیس جمهور سوریه در حمایت از کوشش های چین برای مقابله با بیماری کرونا را به طرف سوری بیان کرد.

وی همچنین آمادگی چین برای ارائه حمایت و یاری به مردم سوریه در مقابله با پیامدهای بیماری کرونا به وسیله ارسال یاری های پزشکی و بهداشتی و همچنین غذا و سایر یاری ها با توجه به نیازهای مردم سوریه و تامین محموله های واکسن چینی کرونا به سوریه را بیان کرد.

وزیر خارجه و امور مهاجران سوریه نیز از یاری های چین به مردم سوریه برای مقابله با جنگ تروریستی تحمیل شده و بیماری کرونا که همچنان ادامه دارد تشکر کرد و با اشاره به روابط تاریخی دو کشور اضافه نمود: کوشش های بشار اسد رئیس جمهور سوریه و شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین یک تضمین واقعی برای آینده روابط بین دو کشور دوست است.

فیصل مقداد از چین به خاطر اتخاذ موضع حمایتی از سوریه برای مقابله با کوشش نهادهای غربی که حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را هدف قرار می دهد، تقدیر کرد و اضافه نمود: سوریه فقط چین واحد را به رسمیت می شناسد و از کوشش های پکن برای مقابله با دخالت های خارجی در امور داخلی و حمایت می نماید.

وی همچنین از دستاوردهای علمی چین در همه زمینه ها و همچنین یاری های این کشور به کشورهای مختلف دنیا از جمله سوریه که نقش برجسته ای در حمایت از مردم برای مقابله با بیماری کرونا داشت، قدردانی کرد.

وزیر خارجه سوریه بر آمادگی کشورش برای همکاری با چین و ادامه هماهنگی در مجامع بین المللی مختلف با هدف مقابله با کوشش های مداخله جویانه غربی ها در امور داخلی دو کشور تاکید نمود.

آمریکا بدون توجه به شرایط بحرانی کشور سوریه تحریم هایی را علیه این کشور اعمال نموده است که نشان دهنده ماهیت غیرانسانی اقدام های واشنگتن است.

سوریه سال هاست که با آتش تفرقه و تروریسم تکفیری و افراطی گری دست و پنجه نرم می نماید و در حالی که ارتش این کشور توانسته ثبات و آرامش نسبی در این کشور ایجاد کند حالا گرفتار تحریم های غیرانسانی آمریکا شده است آن هم در حالی که بسیاری از زیرساخت های سوریه نابود شده است و بدون اعمال این تحریم ها هم مردم این کشور در شرایط خطرناکی قرار دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1001

به "خبرنگاران چین تحریم های یکجانبه آمریکا علیه سوریه را غیرقانونی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چین تحریم های یکجانبه آمریکا علیه سوریه را غیرقانونی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید