تخت روانچی: تحریم های آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است ، کشورهای جهان باید باهم متحد شوند

به گزارش مجله گرگانلند، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: آمریکا با استمرار و تشدید تحریم های غیرقانونی خود در شرایط بحران همه گیری کرونا، خطوط قرمز تروریسم اقتصادی و تروریسم پزشکی را رد کرده و به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است.

تخت روانچی: تحریم های آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است ، کشورهای جهان باید باهم متحد شوند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مجید تخت روانچی در نشست بررسی تاثیر اقدامات یکجانبه قهرآمیز بر مقابله جهانی با ویروس کرونا افزود: در حالیکه جهان درگیر مقابله با عواقب ناشی از همه گیری ویروس کروناست و کشورها با تقویت همکاری و همبستگی تلاش می کنند یکدیگر را در این شرایط بحرانی یاری کنند، آمریکا اقدامات یکجانبه قهرآمیز غیرقانونی خود راعلیه کشورهایی که عمدتا با شرایط دردناکِ همه گیری ویروس کرونا دست به گریبان هستند، گسترش داده و تشدید می کند.

وی افزود این حق همه کشورهاست که به داروها، وسایل و تجهیزات لازم برای جلوگیری از انتقال و گسترش ویروس کرونا دسترسی داشته باشند اما اقدامات یکجانبه غیرقانونی آمریکا مانعی بزرگ و جدی بر سر راه تحقق این حق ایجاد کرده است.

این نشست به ابتکار کنندگی های دائم ایران، روسیه، چین، ونزوئلا، کوبا، سوریه، بلاروس، نیکاراگوئه و زیمبابوه در سازمان ملل برگزار شد و طی آن علاوه بر سفرای کشورهای برگزار کننده، تنی چند از چهره های علمی و بین المللی سخنرانی کردند.

کننده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: آمریکا این ادعای بی اساس را مطرح می کند که تحریم ها شامل مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی نمی شوند اما محروم کردن یک کشور از دسترسی به تجارت بین المللی و نظام بانکی جهانی، توانایی آن کشور را برای دسترسی به دارو، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی از طریق سازوکارهای مالی و تجاری موجود، به طور کامل سلب می سازد.

تخت روانچی تاکید کرد: جامعه بین المللی باید ضمن تقویت همبستگی میان یکدیگر، در یک صف و با یک صدا، اقدامات یکجانبه غیرقانونی و نامشروع را رد و محکوم کنند تا برمبنای ارزش های انسانی و اصول اخلاقی، این بحران را به طور موثر کنترل کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 546

به "تخت روانچی: تحریم های آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است ، کشورهای جهان باید باهم متحد شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی: تحریم های آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است ، کشورهای جهان باید باهم متحد شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید