ترکیه درخواست اروپا برای اصلاح قانون مبارزه با تروریسم خود را رد کرد

به گزارش مجله گرگانلند، نخست وزیر ترکیه در دیدار با رئیس مجلس اروپا تغییر قانون مبارزه با تروریسم خود که از طرف اتحادیه اروپا به عنوان یکی از شروط آزادی ویزا برای شهروندان ترک مطرح است را رد کرد.

ترکیه درخواست اروپا برای اصلاح قانون مبارزه با تروریسم خود را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله گرگانلند به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، مارتین شولتز، رئیس مجلس اروپا با وجود موضع سختگیرانه ترکیه، مذاکرات درباره آزادی ویزا برای شهروندان ترک را شکست خورده ارزیابی نکرد.

البته وی نتوانست در سفر روز گذشته خود به آنکارا موفقیتی در این راستا کسب کند.

نخست وزیر ترکیه در دیدار خود با رئیس مجلس اروپا تغییر قانون مبارزه با تروریسم کشورش که از شروط آزادی ویزا برای شهروندان ترک است را با توجه به شرایط اخیر رد کرد.

شولتز بعد از دیدار با نحست وزیر ترکیه گفت که در نقطه زمانی فعلی با توجه به اختلافاتی که ما داریم در این مسئله هیچ پیشرفتی به وجود نمی آید. اصلاح قانون ضد تروریسم ترکیه یک معیار اساسی برای این مسئله است.

وی در عین حال گفت: من اعتقاد ندارم که این مسئله در پایان باید با شکست روبرو شود بلکه باید شانسی برای این منظور وجود داشته باشد.

نخست وزیر ترکیه نیز گفت که با توجه به شرایط اخیر هیچ گونه کاهش قوانین ضد تروریسم نمی تواند وجود داشته باشد. ترکیه در حال حاضر علیه سازمان های تروریستی زیادی مبارزه می کند. برای ما در اینجا مسئله مرگ و زندگی مطرح است. وی در عین حال در این باره با شولتز هم عقیده بود که باید در این باره در گفتگو باقی بمانیم.

دولت ترکیه اخیرا تهدید کرده است که بدون آزادی ویزا برای شهروندان ترک توافق پناهندگان با اروپا را نادیده می گیرد.

شولتز در سفر خود به آنکارا همچنین با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیدار کرد.

همچنین در آخر هفته هم در حاشیه نشست جی 20 در چین صدر اعظم آلمان مشترکا با رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر ایتالیا با اردوغان درباره مسئله پناهندگان دیدار و گفتگو خواهند کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 285

به "ترکیه درخواست اروپا برای اصلاح قانون مبارزه با تروریسم خود را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه درخواست اروپا برای اصلاح قانون مبارزه با تروریسم خود را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید