آیا رئیسی و قالیباف وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند؟

به گزارش مجله گرگانلند، یک تحلیلگر مسائل سیاسی کشور گفت: اصل بر این است کسانی که مسئولیت ریاست یک قوه را دارند، در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکنند، اما مسئله انتخابات ریاست جمهوری خیلی مهم است و اگر افراد توانمندی در این انتخابات شرکت نکنند احتمال حضور رئیسی یا قالیباف وجود دارد.

آیا رئیسی و قالیباف وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند؟

ناصر ایمانی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره احتمال ورود رئیسی و قالیباف به انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: آقای رئیسی واقعا خودش تمایل ندارد وارد انتخابات گردد، زیرا اقدامات او در قوه قضاییه متوقف می ماند، اما عده ای از جریان های سیاسی تمایل دارند که به خاطر اهمیت صندلی ریاست جمهوری، وی وارد انتخابات گردد. به هر حال اهمیت صندلی ریاست جمهوری از ریاست قوه قضائیه بیشتر است. این افراد معتقدند که آقای رئیسی هم میان اصولگرایان و هم میان اصلاح طلبان رای دارد. در واقع مسئله آنها اهمیت صندلی ریاست جمهوری است.

وی ادامه داد: در حال حاضر انتخاب این نیست که آقای رئیسی قوه قضائیه را انتخاب کند یا خانه نشین گردد. ما در خصوص این موضوع بحث نمی کنیم، بلکه مقایسه ما بین ریاست قوه قضائیه و ریاست جمهوری است و کسانی که از آقای رئیسی دعوت می نمایند معتقدند ریاست قوه مجریه مهمتر از ریاست قوه قضائیه است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اعتقاد من این است که آقای رئیسی در حال حاضر تمایلی به حضور در انتخابات ندارد، اما اگر در میان کاندیدهای انتخابات کسی وجود نداشته باشد که بتواند کشور را در این شرایط برای چهار یا هشت سال به خوبی مدیریت کند، محتمل است که به انتخابات ورود کند.

وی درباره شکست رئیسی در انتخابات 96 گفت: آن زمان شرایط به گونه دیگری بود. مردم شناخت کمتری از آقای رئیسی داشتند، زیرا او رئیس تولیت آستان قدس بود، اما در این چند سال شناخت مردم بیشتر شده است و نظرسنجی ها هم نشان می دهد که میزان رای رئیسی افزایش یافته است.

ایمانی در خصوص احتمال حضور قالیباف در انتخابات هم اعلام نمود: اگر رئیسی وارد انتخابات گردد حتما قالیباف کاندید نمی گردد، اما اگر رئیسی نیاید، احتمال کاندید شدن قالیباف وجود دارد. تفاوت قالیباف با رئیسی این است که او کارهای اجرایی و مدیریتی زیادی نموده و کارنامه مفیدی هم داشته است و ممکن است اگر رئیسی نیاید، او به انتخابات وارد گردد. اگر کاندیدای قابلی وارد انتخابات نگردد که تا به امروز نشده، احتمال حضور قالیباف وجود دارد. من معتقدم قالیباف در صندلی ریاست جمهوری می تواند مفیدتر از صندلی ریاست مجلس باشد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در خاتمه گفت: اصل بر این است کسانی که مسئولیت ریاست یک قوه دیگر را دارند، آن قوه را ترک ننموده و در انتخابات شرکت ننمایند، اما مسئله ریاست جمهوری خیلی مهم است و به نظر من اگر افراد شایسته ای که توانمندی اداره یک کشور را ندارند، در انتخابات حضور نداشته باشند، احتمال حضور رئیسی یا قالیباف وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1029

به "آیا رئیسی و قالیباف وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا رئیسی و قالیباف وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید