درخواست کد ملی از اکانت های مشکوک در اینستاگرام

به گزارش مجله گرگانلند، اینستاگرام برای بررسی هویت اکانت هایی که مشکوک به نظر می رسند، درخواست ارائه شماره شناسایی ملی خواهد داد.

درخواست کد ملی از اکانت های مشکوک در اینستاگرام

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، اینستاگرام با اعلام این خبر تاکید کرد هدف از این سیاست جدید، هدف دریافت اکانت هایی است که الگویی از رفتار نادرست در آنها مشاهده می شود. اگر اکانتی حاضر نشود به درخواست بررسی هویت خود از سوی اینستاگرام پاسخ دهد، ممکن است در اینستاگرام غیرفعال شود یا پستهایش توزیع کمتری پیدا کنند یعنی در صفحه فالوئرها در رنک پایینتری نمایش داده شوند. اکانت هایی که بیشتر فالوئرهایشان در کشور متفاوتی نسبت به موقعیت صاحب اکانت هستند یا به نظر می رسد اکانت های بات هستند، هدف بررسی هویت قرار می گیرند.

با این همه معین نیست این سیاست چه تاثیری روی اکانت هایی خواهد داشت که با اسم مستعار فعالیت می کنند و نگرانیهای حریم خصوصی را برای اکانت هایی ایجاد می کند که فاش کردن هویتشان ممکن است آنها را در معرض آسیب قرار دهد مانند اکانت هایی که اعتراضات زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد را سازماندهی می کنند یا کسانی که از اینستاگرام برای اشتراک گذاری اطلاعات حساس استفاده می کنند.

اینستاگرام در یک پست وبلاگ خود گفت هدف از این سیاست کمک به این شرکت شبکه اجتماعی برای شناسایی اکانت هایی که تلاش می کنند مخاطبانشان را گمراه کنند و امن نگه داشتن جامعه اینستاگرام است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، اینستاگرام درباره تعریف اکانت مشکوک حاضر نشد توضیحی دهد.

تلاش برای شناسایی اکانت ها در اینستاگرام در فاصله چند ماه باقی مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در بحبوحه تلاش فیس بوک - شرکت مادر اینستاگرام- برای مبارزه با اطلاعات نادرست و فعالیتهای غیرقانونی صورت می گیرد. اینستاگرام در اواخر سال 2018 اعلام کرده بود با لایکهای جعلی و انبوه و فالوها و کامنتهایی که توسط اپلیکیشنها و باتها در این پلتفرم ایجاد می شوند، مقابله خواهد کرد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 668

به "درخواست کد ملی از اکانت های مشکوک در اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کد ملی از اکانت های مشکوک در اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید