گسترش سوء استفاده جنسی از بچه ها در هند

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران : در حالی که فعالان حقوق بشر دولت هند را به علت عدم حمایت کافی از بچه ها مورد انتقاد و سرزنش قرار می دهند، سوءاستفاده جنسی از بچه ها در این کشور به طور نگران کننده ای رو به افزایش است.

گسترش سوء استفاده جنسی از بچه ها در هند

به گزارش گروه بین الملل مجله گرگانلند به نقل از پایگاه اینترنتی دویچه وله؛ ملاحظات اجتماعی باعث شده مردم هند تمایلی به صحبت در خصوص آزار و اذیت و سوء استفاده جنسی از بچه ها، نداشته باشند. فعالان حقوق بشر نیز بر این باورند که دولت هند حمایت کافی را از بچه ها انجام نمی دهد.

بر اساس گزارش اخیر سازمان دید بان حقوق بشر، سوء استفاده جنسی از بچه ها در هند به طور چشمگیری گسترش یافته است. علاوه بر این، دولت هند نیز اقدامات کافی را برای حمایت و حفاظت از حقوق بچه ها انجام نداده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر همچنین گفت، بچه های که قربانی سوءاستفاده های جنسی در هند به شمار می فرایند از سوی مقام های رسمی دولت هند با بدرفتاری و تحقیر روبرو می شوند.

در این گزارش ادعا شده است که بسیاری از موارد سوء استفاده جنسی از بچه ها در هند گزارش نشده است چرا که در بسیاری از این موارد بچه ها در خانه، مدرسه یا یتیم خانه ها مورد آزار و اذیت جنسی قرار می گیرند.

در هند بیش از 430 میلیون کودک زندگی می کنند. در گزارش سال 2011 میلادی دولت هند گفت، حدود 40 درصد بچه ها با خطراتی مثل آزار و اذیت و سوء استفاده جنسی، بی خانمانی و آوارگی، قاچاق، کار اجباری و جرم و جنایت روبرو هستند.

مشاور بخش آسیایی سازمان دیده بان حقوق بشر در این رابطه تاکید کرد، مساله آزار و اذیت و سوء استفاده جنسی از بچه ها در هند برای مدت زمان زیادی است که نادیده گرفته می شود و مردم هند اکنون به تدریج، به صورت آزادانه در این خصوص صحبت می کنند.

وی اضافه نمود، مردم هند اکنون در خصوص اعمال خشونت جنسی بر ضد زنان و آزار و اذیت جنسی بچه ها، صحبت می کنند.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 79

به "گسترش سوء استفاده جنسی از بچه ها در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش سوء استفاده جنسی از بچه ها در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید