کشف تونلی از جنگ جهانی اول در فرانسه که 270 آلمانی در آن زنده دفن شده اند

به گزارش مجله گرگانلند، به نقل از ایرلند تایمز، این حادثه در جریان نبرد دوم آیسن رخ داد، زمانی که فرانسوی ها سعی کردند آلمانی ها را در بهار 1917 به عقب برانند. سربازان آلمانی داخل تونل، متعلق به هنگ 111 پیاده نظام بادن، بودند.

کشف تونلی از جنگ جهانی اول در فرانسه که 270 آلمانی در آن زنده دفن شده اند

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

پس از سرانجام جنگ جهانی، هیچ یک از مقامات فرانسه و آلمانی نتوانستند تونل وینتربرگ یا نشانی از افراد داخل آن پیدا نمایند. به همین دلیل، این تونل به صورت گمشده باقی ماند تا اینکه یک تاریخ دان به نام آلن مالینوفسکی و پسرش تصمیم گرفتند خودشان آن را پیدا نمایند.

مالینوفسکی به طور منظم از بایگانی نظامی در Château de Vincennes بازدید می کرد و طی 15 سال توانست انبوهی از نقشه ها، سوابق بازپرسی زندانیان و توضیحات را جمع کند. در سال 2009، مالینوفسکی نقشه ای را کشف کرد که به نظر می رسید محل دقیق تونل را تعیین می نماید. مالینوفسکی در آن موقع گفت: من محل تونل را احساس می کردم و می دانستم که به آن نزدیک هستم و تونل جایی در زیر پای من است.

با کمال تعجب، مقامات فرانسوی و آلمانی هیچ علاقه ای برای حفر تونل نداشتند بنابراین، در سال 2020، مالینوفسکی و پسرش پیِر، خودشان آغاز به حفاری کردند و ورودی را پیدا کردند.

طبق گزارش های منتشر شده مالینوفسکی محل حفاری را پوشاند و سپس با مقامات منطقه تماس گرفت، اما چون پس از گذشت ده ماه هیچ اقدامی از سوی مقامات صورت نگرفت، خودش به سراغ خبرنگاران رفت.

گرچه هنوز کسی وارد تونل نشده است، اما تعیین شده که این مکان آخرین مکان استراحت صد ها سرباز آلمانی است که وقتی فرانسه در 4 می 1917 درِ ورودی را بمب گذاری کرد، در آنجا زنده به گور شدند.

این انفجار باعث شد مهمات آلمانی که در داخل آن ذخیره شده بود منفجر گردد. به مدت شش روز، سربازان داخل تونل خفه شدند یا خودکشی کردند. به طور معجزه آسایی، سه مرد آنقدر زنده ماندند که نجات پیدا کردند.

همانطور که یکی از بازماندگان به نام کارل فیسر نوشته است، همه تشنه بودند و آب می خواستند، اما بی فایده بود. هیچ کس نمی توانست فرار کند. بعضی به دنبال آب بودند بعضی به دنبال راه فرار.

به گفته مالینوفسکی: این سربازان همگی از کشاورزان، آرایشگران، کارمندان بانک بودند که به این جنگ آمده بودند و به گونه ای جان باختند که ما نمی توانیم آن را درک کنیم.

آلمانی ها اغلب از جنگ جهانی اول به عنوان جنگ فراموش شده یاد می نمایند و شاید بی توجهی مسئولان آلمانی به همین دلیل است. دیان تمپل-بارنت، سخنگوی کمیسیون جنگ گور های آلمان می گوید: صادقانه بگویم ما از کشف این گور ها هیجان زده نیستیم. در حقیقت، این کشف، موضوعی بسیار تأسف آور است.

مالینوفسکی مقامات فرانسوی و آلمانی را مجبور کرد که به طور علنی محل بقایای سربازان را حفاری نمایند. مالینوفسکی و فرزندش تا به امروز محل 9 سرباز را که در تونل وینتربرگ جان باخته اند را پیدا نموده اند.

اگرچه مقامات فرانسوی ادعا می نمایند که این دو نفر، با کشف این مکان تاریخی، قانون را نقض نموده اند، اما مالینوفسکی معتقد است که کار او درست بوده است. او امیدوار است که مقامات این دو کشور این سربازان را در مکان مناسبی دفن نمایند.

مالینوفسکی معتقد است که سربازان با تمام وسایل شخصی شان پیدا خواهند شد، زیرا این تونل ها محل زندگی آن ها در طول جنگ جهانی بوده است. او همچنین معتقد است که پوست و مو و لباس آن ها مانند مومیایی ها هنوز سالم است. او تا به امروز به دلیل احترام به مردگان از ارائه هرگونه عکس به مطبوعات امتناع نموده است.

به گفته مالینوفسکی هر سربازی داستانی خواهد داشت، این بزرگترین کشف از جنگ جهانی اول خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1053

به "کشف تونلی از جنگ جهانی اول در فرانسه که 270 آلمانی در آن زنده دفن شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تونلی از جنگ جهانی اول در فرانسه که 270 آلمانی در آن زنده دفن شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید