کرونای دلتا به تهران رسید

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران : معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: دلتا یا همان ویروس جهش یافته هندی کرونا در بیماران تهرانی هم مشاهده شده و به عبارتی این بیماری وارد مرکز شده است.

کرونای دلتا به تهران رسید

به گزارش به نقل از ایرنا، دکتر نادر توکلی اضافه نمود: شرایط بالینی بیماران مراجعه نماینده به مراکز درمانی موید این موضوع است که نوع دلتای ویروس کرونا به تهران هم نفوذ نموده است.

وی ادامه داد: هرچند امکان آنالیز بیماران از لحاظ ابتلا به این ویروس جهش یافته هندی، وجود ندارد اما شواهد موجود بر این موضوع دلالت دارد که رفتار فعلی ویروس در بیماران متناسب با دلتا یا همان ویروس جهش یافته هندی است.

توکلی تاکید نمود: با وجود اینکه شدت ابتلا و عفونت دلتا نسبت به ویروس انگلیسی بیشتر بوده و این ویروس مسری تر است، خوشبختانه مرگ و میر بر اثر این جهش بیشتر نشده است.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: دقت تست های پی سی آر برای تشخیص دلتا، خیلی زیاد نیست و باید بیشتر به علائم بالینی برای تشخیص بیماری توجه کرد.

توکلی گفت: علایم اولیه ویروس جهش یافته هندی موسوم دلتا، شبیه سرماخوردگی است و آبریزش بینی، گلودرد و احتقان بینی مهمترین علائم اولیه ابتلا به کرونای هندی به تعداد می رود.

پوشش کامل واکسیناسیون، مهمترین راه حل مقابله با کرونا

وی ادامه داد: هرچند توصیه های قبلی مانند رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای مقابله با بیماری کرونا موثر است اما مهمترین راه حل مقابله با آن پوشش کامل واکسیناسیون در کشور است.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران تاکید نمود: در حال حاضر مهمترین راه حل مقابله ای با کرونا حتی دلتا، به واکسینه شدن مردم برمی گردد و این کار باید با شتاب بیشتری انجام گردد.

توکلی، در شرایط فعلی به مردم توصیه کرد که فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و شستن مرتب دست ها را برای مقابله با کرونا رعایت نمایند.

به گزارش ایرنا، از شنبه هفته جاری شهر تهران و بعضی از شهرهای دیگر استان تهران مانند دماوند و فیروزکوه در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفتند و اکنون شاهد افزایش فرایند بیماری کرونا در این منطقه ها هستیم.

احتمال ورود ویروس کرونای هندی موسوم به دلتا به ایران اولین بار در استان خوزستان مخابره شد. فرهاد ابول نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز دوم تیر ماه با اعلام افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان های جنوبی کشور، خطر اصلی را شیوع نوع دلتا کرونا ویروس اسم کرد.

به گفته وی، خطر اصلی شیوع نوع جهش یافته یا متاسیون یافته این ویروس موسوم به دلتا کرونا است که بسیار خطرناکتر است و اگر شرایط به همین صورت ادامه پیدا کند، شاهد یک پیک نو بسیار گسترده تر و پیچیده تر از پیک قبلی کرونا در استان های جنوبی کشور از جمله خوزستان خواهیم بود.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت ، هم پیش از این اعلام نموده بود که با ورود دلتا از جبهه جنوبی و شرق کشور، بیشتر شهرهای استان سیستان و بلوچستان قرمز شده است.

به گفته وی، ویروس دلتا از جنوب شرقی وارد کشور شده و با توجه به خواستگاه این ویروس در هند و شرایطی که در افغانستان به وجود آمده است، احتمال افزایش مهاجرت به ایران از مسیرهای مختلف و در پی آن ورود این ویروس به کشور وجود دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1221

به "کرونای دلتا به تهران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای دلتا به تهران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید