کارگران فصلی و ساختمانی در اولویت بسته های حمایتی

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش تجارت نیوز، فتح اله بیات رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، اظهار کرد: هر سال در آستانه ماه مبارک رمضان بسیاری از کارفرمایان برای کارگران خود سبد کالای رمضان پیش بینی می کردند اما سال جاری به دلیل شرایطی که تحت تاثیر کرونا در کشور پیش آمده، بعضی از کارفرمایان نتوانستند سبد کالا اختصاص بدهند لذا درخواست ما این است که کارفرمایانی که از تمکن اقتصادی برخوردارند در این حرکت خداپسندانه شرکت نمایند.

کارگران فصلی و ساختمانی در اولویت بسته های حمایتی

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

وی هفته کارگر و ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای این منظور دانست و ابراز امیدواری کرد: از این طریق موجبات دلگرمی کارگرانی که از نظر معیشتی ضعیف ترند و دریافتی کمتری دارند، در این روزهای سخت فراهم گردد.

تعجیل در اختصاص بسته های حمایتی به کارگران فصلی و ساختمانی

بیات در عین حال حمایت از کارگران ساختمانی و فصلی را در اولویت دانست و گفت: معیشت کارگران روزمزد وابسته به مزدی است که روزانه دریافت می نمایند ولی متاسفانه از اسفند سال گذشته که با بحران کرونا روبرو شدیم، اشتغال به کار آنها دچار مشکل و متوقف شده است که از این جهت ضروری است در اختصاص بسته های حمایتی به این گروه از کارگران اقدام عاجل صورت گیرد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی گفت: کارگران ساختمانی که فاقد شغل پایدار هستند و وضع درآمد مناسبی ندارند، به ما مراجعه می نمایند و از عدم پرداخت تسهیلات ارزان و بسته های حمایتی که قرار بود در اختیارشان گذاشته گردد، گلایه می نمایند لذا چنانچه واریز یاری معیشتی یا پرداخت تسهیلات در دستور کار و برنامه متولیان امر است با توجه به نزدیکی به ماه مبارک رمضان با سرعت بیشتری دنبال گردد.

مراقب خانوارهای ضعیف کارگری و مستمری بگیر باشیم

بیات به صف های شلوغ و طویلی که برای دریافت سیم کارت و ثبت نام وام یارانه کرونا در روزهای اخیر تشکیل شده بود، اشاره و اعلام کرد: در این شرایط سخت که از یک طرف با کرونا دست و پنجه نرم می کنیم و از طرف دیگر با هجمه های مالی رو به رو هستیم، دولت تمام کوشش و اهتمام خود را به کار گرفته است، بر این ساس باید مراقب معیشت خانوارهای ضعیف کارگری و مستمری بگیر باشیم و امیدواریم که دولت در حد بضاعت و توان خود دست نیازمندان را بگیرد تا خانواده ای به دلیل فقر و مسائل معیشتی از هم نپاشد.

وی در سرانجام با اشاره به برگزاری برنامه های هفته کارگر در بستر فضای مجازی، هفته کارگر را به تمام کوششگران عرصه فراوری و کارگران سراسر کشور تبریک گفت.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 373

به "کارگران فصلی و ساختمانی در اولویت بسته های حمایتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران فصلی و ساختمانی در اولویت بسته های حمایتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید