چگونه مصرف میوه و سبزیجات کودک خود را افزایش دهید

به گزارش مجله گرگانلند، آیا کودک تان بهانه می آورد تا از خوردن میوه و سبزیجات اجتناب کند؟ خوب، برای کودک شما نرمال است که این کار را انجام دهد اما مهم است که مواد مغذی کامل را دریافت کند. چند توصیه برای این که چگونه مصرف میوه و سبزیجات

چگونه مصرف میوه و سبزیجات کودک خود را افزایش دهید

مترجم : بهروزی

منبع : راسخون

آیا کودک تان بهانه می آورد تا از خوردن میوه و سبزیجات اجتناب کند؟ خوب، برای کودک شما نرمال است که این کار را انجام دهد اما مهم است که مواد مغذی کامل را دریافت کند. چند توصیه برای این که چگونه مصرف میوه و سبزیجات کودک خود را افزایش دهد در اینجا برای شما ذکر شده است.

به اسم کودک، سر سخت و ناخنک زن بودن، طبیعی است. ما به اسم پدر و مادر می دانیم که بزرگ کردن بچه ها با سلامت جسمانی و ذهنی بهینه، کار آسانی نیست. مشکل عمده در خصوص بیشتر بچه ها این است که به نظر می رسد، آنها میوه و سبزیجات کافی که سهم مواد مغذی مهمی از رژیم غذایی روزانه آنها را تشکیل می دهد، نمی خورند. ما این واقعیت را می دانیم که اینها پر از مواد مغذی هستند. اما رنگ سبز روی برگ هایشان، آنها را برای پناهگاه و حفاظت در تمام جهات ممکن ساخته است. اگر کودک کمی بزرگ باشد به سادگی سبزیجات را قبل از خوردن جدا خواهد نمود اما خردسالان کاری خواهند کرد که تمام خانه را قاشق به دست در پی آنها بدوید. نق زدن مداوم، اجبار کردن و دویدن در خانه، هم برای والدین و هم برای کودک سالم نیست. به اسم والد، رها کردن و یا تسلیم طرز برخورد سر سختانه کودک شدن، راهکار نیست، چون مواذ مغذی کامل در طول دوران کودکی برای رشد و پیشرفت بسیار مهم هستند. خوب، نگرانی ها را کنار بگذارید، ما توصیه های ویژه و روش های آسانی داریم که می توانند به کودک شما یاری نمایند تا میوه ها و سبزیجات سالم بخورد.

روش های آسان برای افزایش میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی کودک خود :

سخت است که بچه ها بدون دردسر زیاد، شفاعت و یا داد و فریاد بر سر میز شام، دز توصیه شده از میوه ها و سبزیجات را بخورند. کار بسیار مهم این است که صبر داشته باشید و هرگز اجبار نکنید و نق نزنید. سخت به نظر می رسد؟ در نکات زیر یاد بگیرید که چگونه این کار را آسان سازید.

الگویی برای بچه ها خود باشید. بگذارید آنها بدانند که شما چقدر از خوردن میوه ها و سبزیجات تازه لذت می برید. اگر رژیم غذایی سالم نداشته باشید بچه ها هم همین کار را خواهند کرد. صبر داشته باشید، زمان می برد تا نتایج آن را ببینید.

وقتی به خواربار فروشی و یا بقالی می روید، غذاهای سالم برای کودک خود بردارید. برداشتن و پر کردن سبد فقط با غذاهای سالم به معرفی عادات تغذیه سالم یاری خواهد نمود. بگذارید بچه ها هم به هنگام خرید میوه ها و سبزیجات، به شما ملحق شوند. بگذارید آنها میوه ها و سبزیجات دلخواه خود را بردارند.

بچه ها خود را به روش خلاقانه و خنده دار با میوه ها و سبزیجات آشنا کنید. بگذارید آنها میوه ها و سبزیجات ساده را در خانه بکارند. آن می تواند یک جعبه کوچک و یا گلدان در باغچه آشپز خانه با سبزیجات ساده باشد. هم چنین شما می توانید از آنها برای شستن میوه ها و سبزیجات یاری بگیرید.

شما می توانید کودک را به کشف دنیای سبزیجات و میوه ها ببرید یا به طور آنلاین در خانه و یا این که او را به سفر کوتاهی به مزرعه سبزیجات ببرید.

روش خلاقانه برای آشنا کردن کودک با تغذیه سالم، با انجام بعضی بازی های سرگرم نماینده داشته باشید. متخصصان معتقدند که کودک باید حداقل 15 بار، غذا را ببیند و مزه کند تا آن را دوست داشته باشد. بنابراین طوری برنامه ریزی کنید که او بتواند چند گاز از میوه ها و یا سبزیجات بردارد. او به آرامی طعم و مزه را رشد خواهد داد و در خوردن غذای سالم شک نخواهد نمود.

1

تنوع، کلید علاقمند نگه داشتن کودک به خوردن تمام انواع سبزیجات است. به هنگام معرفی میوه ها و سبزیجات، تنوعی از سبزیجات را داشته باشید. او را به خوردن یک سری سبزیجات ویژه به طور روزانه مجبور نکنید. گزینه های مختلفی را امتحان کنید. یک یا دو میوه را روزانه امتحان کنید. راهنمای مواد غذایی را برای بچه ها در نظر بگیرید؛ مصرف میوه و سبزیجات توصیه شده روزانه، 5 قسمت از میوه و سبزیجات است که این میزان معادل با 2 تا 3 فنجان سبزیجات و 1 تا 2 فنجان میوه است. اینها را به دقت در وعده ها غذایی کودک توزیع کنید.

سبزیجات را به روش های مختلفی برای بچه ها بپزید و سرو کنید. سبزیجات را بریان و یا آب پز کنید و در پاستا، سالادها و ساندویچ ها استفاده بکنید. آنها را به هر چیزی که کودک تان دوست دارد اضافه بکنید. آنها را در میزان ها کوچک و عمدتاً به میزان تکه های لقمه ببرید. آنها را در جایی قرار دهید که دم دست باشند. یک کاسه از میوه های تازه را ببرید و در یخچال جلوی چشم قرار دهید. برای میان وعده، خشکبار و میوه های تازه را بسته بندی کنید و دم دست قرار دهید.

میوه ها و سبزیجات را به اشکال خلاقانه مختلف ببرید تا بچه ها را سرگرم کنید هم چنین می توانید آنها را در سینی های رنگارنگ سرو کنید. طراحی بکنید و چیزهای سرگرم نماینده ای روی بشقاب و هم چنین در ساندویچ، درست کنید تا کودک خود را تشویق و ترغیب کنید. از میوه های تازه به همراه غلات در صبح به اسم صبحانه استفاده بکنید و آنها را در سروهای کوچک در هر وعده غذایی استفاده بکنید. اما از میوه های کنسرو شده و یا فرآوری شده اجتناب کنید. سعی کنید میوه های تازه به دست آورید.

2

غذا را جالب بسازید، دستور العمل های مختلفی را که شامل سبزیجات هستند، امتحان بکنید. سبزیجات را پوره کنید و از آنها در دستور العمل ها استفاده بکنید. آب میوه های تازه را بگیرید. میان وعده هایی از سبزیجات خام و یا پخته همراه با سس و یا چاشنی دلخواه کودک خود، درست کنید.

بنشینید و با کودک خود در خصوص اهمیت مواد غذایی صحبت کنید. هم چنین می توانید از مثال هایی از قهرمانان و یا شخصیت های کارتونی دلخواه کودک خود استفاده بکنید و به آنها یاری کنید تا بهتر درک نمایند. دیدگاه مثبتی در خصوص سبزیجات و میوه ها در کودک خود ایجاد کنید. همواره او را با تجلیل و تقدیر از حتی کمترین کوششی که می نماید، تشویق و ترغیب کنید.

3

بگذارید که بچه ها هر از گاهی از غذاهای محبوب خود لذت ببرند. کودک را وادار به خوردن سبزیجات و یا غذای ویژه ای نکنید. نسخه های مختلفی را امتحان کنید و از همه مهم تر تسلیم نشوید. شما باید بیش از حد کوشش کنید تا او نهایتاً میوه و سبزیجات بخورد.

الزامات غذایی را رعایت کنید و بعضی بازی ها و فعالیت های سرگرم نماینده را به هنگام غذا دادن به کودک در نظر داشته باشید. خوردن غذا باید یک تجربه مثبت برای کودک باشد و به او یاری کند که از غذا لذت ببرد و حداکثر مواد غذایی را دریافت کند تا کودک نه تنها شکم راضی بلکه دیدگاه مثبتی هم در خصوص مواد غذایی داشته باشد!

منبع: راسخون
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1333

به "چگونه مصرف میوه و سبزیجات کودک خود را افزایش دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مصرف میوه و سبزیجات کودک خود را افزایش دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید