چه کسانی در کشور، نگران شکست ترامپ هستند؟

به گزارش مجله گرگانلند، از یک سو وقتی می خواهیم از ایران و ایرانی تعریف کنیم خود را مردمانی صلح طلب می نامیم و از سویی دیگر به مدافعان صلح در کشور، اهانت و حتی آنان را تهدید به اعدام می کنیم. گروهی که چهار سال پیش و در شب پیروزی ترامپ بر هیلاری کلنیتون مانند اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ، شاد و خشنود بودند که کار دولت به پیچ و خم خواهد افتاد، حالا در تحلیل خودشان نگران شکست ترامپ شده اند.

چه کسانی در کشور، نگران شکست ترامپ هستند؟

اعتماد در ادامه نوشت: آنان این روز ها با استرس رویداد های امریکا را مرور می کنند که نکند نتایج به گونه ای رقم بخورد که برای این جنگ اقتصادی، پایانی متصور و گرهی از کار فروبسته خلق باز شود و آن را دستاوردی برای دولت قلمداد کنند.

بیان نکته ای از داستان صلح امام حسن مجتبی (ع) از زبان رییس جمهور کافی بود که بهره برداران سیاسی از جنگ اقتصادی امریکا علیه مردم را آشفته کند. اتاق فکری که خوشبینانه می توان آن ها را همان دانست که به قول امام راحل افراد داغ و تند با شعار های انقلابی هستند که احتمال می رود قدمی انحرافی بردارند.

خستگی تحریم و جنگ اقتصادی علیه مردم و دلزدگی آنان از صندوق رای در انتخابات مجلس شورای اسلامی، برای عده ای شیرین و دلچسب بود تا جایی که کننده شهری با 204 هزار رای که آن هم تنها 25 درصد آرای واجدان شرایط همان شهر است برای رییس جمهور رجز اعدام بخواند.

آن ها طبقه متوسط را ضعیف و خسته می خواهند و می دانند که راه بالا رفتن از نردبان قدرت برای شان نه مردم شاد و در صحنه که ملتی خمود و خسته و منزوی است. می دانند که تحریم و جنگ اقتصادی، دموکراسی و آزادی خواهی را در این کشور نحیف می کند و به همین دلیل بار ها صدای ضرورت مشارکت پایین در انتخابات از اتاق فکرشان شنیده شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 805

به "چه کسانی در کشور، نگران شکست ترامپ هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی در کشور، نگران شکست ترامپ هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید