چطور با اتو موها را حالت دهیم و فر یا صاف کنیم؛معرفی و قیمت بهترین مارک های اتو

به گزارش مجله گرگانلند، حالت دادن مو با اتو مو در سال های اخیر کار آرایش و درست کردن موها برای مناسبت های مختلف را راحت نموده است. حالت دادن و مدل دادن به مو از جمله ترفندهای آرایشی بسیار کاربردی در منزل است. اما برای این که در صورت استفاده از اتو مو به موهای تان آسیب نزنید باید قلق های این کار را بلد باشید. در مجله خبرنگاران به شما می گوییم چطور با اتو مو، موها را حالت دهید و فر یا صاف کنید تا موهای شما کمترین آسیب را ببینند و البته بعضی از پرفروش ترین و بهترین مارک های اتو موی موجود در بازار به همراه قیمت آن ها را هم به شما معرفی می کنیم.

چطور با اتو موها را حالت دهیم و فر یا صاف کنیم؛معرفی و قیمت بهترین مارک های اتو

حالت دادن مو با اتو مو ؛ چطور با اتو موها را صاف یا فر کنیم؟

در ابتدا حتما باید این نکات را برای حالت دادن موها (چه صاف و چه فر کردن یا موج دادن به مو) رعایت کنید:

*موها حتما باید خشک باشند. موی خیس و نمدار نه تنها حالت نمی بیند بلکه به مو آسیب هم می رساند.

*به هیچ عنوان قبل از اتو کردن مو از ژل مو، واکس مو، روغن (چه حالت دهنده و چه تقویت نماینده) چسب مو و تافت استفاده نکنید. موها باید تمیز و خشک باشند.

*برای کشیدن اتو مو دقت داشته باشید که از حدود 2 سانتی متر پایین تر از ریشه آغاز کنید. حالت دریافت اتو مو روی مو باید عمودی باشد. از سوی دیگر حرارت اتو مو را حتما تنظیم کنید تا کمترین آسیب به مو وارد گردد. حداقل دما 170 درجه سانتی گراد و حداکثر دما باید 240 درجه سانتی گراد باشد.

*نکته مهم برای اتو مو جنس آن است. در واقع تقسیم حرارت اتو مو به صورت یکسان بیش از هر چیز به جنس اتو مو بستگی دارد. از نظر کیفیت جنس و تقسیم حرارت به صورت یکسان روی مو جنس سرامیک و سپس تورمالین در رده های نخست قرار دارند. صفحه های فلزی و آهنی باعث سوختن و ایجاد موخوره در موها می گردد. انواع دیگر جنس تیتانیوم و آیکونیک هم در بازار موجود هستند. جنس آیکونیک اتو مو به دلیل این که نه تنها موها را خشک نمی نماید بلکه رطوبت را به موها هم برمی گرداند معمولا گران تر از انواع دیگر است.

*برای صاف کردن موها با اتو مو یک دسته مو بردارید و بین دو صفحه اتو مو قرار دهید. در این حالت باید اتو مو در فاصله دو سانتی متری از ریشه مو باشد. دو صفحه اتو مو را محکم به هم بچسبانید و دستگاه را به آرامی به سمت پایین بکشید. مدت زمان استاندارد برای اتو کردن هر دسته مو 5 تا 10 ثانیه است که البته برای موهای خیلی ضخیم این مدت زمان بیشتر می گردد.

*آموزش فر کردن موها با اتو مو هم به این ترتیب است: برای فر کردن یا موج دار کردن موها با اتو مو بهتر است از اتو موهایی بهره ببرید که باریک هستند. طرز فر دادن یا کرلی مو با اتو مو هم در آسان ترین روش ممکن به این ترتیب است: ابتدا موها را خیلی منظم و دقیق ببافید. بهترین کار این است که ابتدا موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را ببافید. سپس اتو مو را روی هر قسمت از موهای بافته شده بکشید. پس از حالت دادن دسته های مو آن ها را باز کنید تا یکدست شوند. برای این که فر موها منظم و مرتب باشد با دقت این کار را انجام دهید. هر چه بافت موها درشت تر و بزرگ تر باشد موها هم سریع تر فر می شوند و حالت می گیرند. در فر کردن موها نسبت به زمانی که می خواهید موها را صاف کنید باید اتوی مو را آرام تر روی موها بکشید و مکث بیشتری داشته باشید. تا کاملا تمام دسته مو را حرارت داده و حالت دهد.

*برای فر کردن موی کوتاه با اتو مو هم بهترین روش به این ترتیب است: موها را با کلیپس به چند قسمت (این که به چند قسمت تقسیم می کنید سلیقه ای است) تقسیم کنید. سپس موها را دور اتو مو بپیچید و به سمت صورت آغاز به فر کردن کنید. این کار را از ریشه مو یا حداقل بسیار نزدیک به ریشه فر را آغاز کنید و سپس حدود 2/5 سانتی متر مانده به انتهای مو، کار را متوقف کنید.

حالا به سمت پایین اتو را حرکت دهید و از شدت فر بکاهید. در واقع برای قسمت پایینی مو پیچیدن مو را رها کنید تا قسمت های انتهایی زیاد فر نگردد. انگشتان خود را از بین فرها عبور دهید تا از هم جدا شوند. همین مراحل را برای تمام تقسیم بندی موها تکرار کنید. برای فر کردن موهای چتری و جلو صورت باید خلاف جهت صورت و به سمت بیرون موها را فر کنید. برای ثابت شدن فر مو از اسپری حالت دهنده و تافت بعد از سرانجام کار بهره ببرید. بعد از اسپری یا تافت زدن چند بار موها را چنگ بزنید تا خوش حالت تر شوند. برای موهای بلند هم از این روش می توانید بهره ببرید.

بهترین و پرفروش ترین مدل های اتو مو در بازار ایران

چه مارک اتو مویی خوب است و کمترین آسیب را به موهای شما می زند؟ حقیقت این است که تمام مدل های اتو مو حتی بهترین و گران قیمت ترین اتو موها مثل اتو موی eap heat اگر هر روز یا چندین بار در هفته استفاده شوند موهای شما را خشک و شنماینده می نمایند. استفاده زیاد از اتو مو و سشوار به خاطر حرارتی که دارند در نهایت باعث ایجاد موخوره می شوند و موها را وز و بدحالت می نمایند. پس در استفاده از آن ها حساسیت به خرج دهید و استفاده روزانه را متوقف کنید. با این همه در زمان خرید اتو مو به این نکته دقت کنید که هر چه اتو مو قیمت بالاتری داشته باشد و از مارک معتبرتری باشد آسیب کمتری به موهای شما می رساند. دلیل این امر کیفیت جنس صفحه های اتو مو و تنظیم حرارت استاندارد اتو است.

اتو مو حرفه ای با صفحه کراتین پرومکس مدل 5757K

این اتو موی حرفه ای از جنس سرامیک و روکش کراتین هم به کار آرایشگرهای حرفه ای می آید و هم به درد استفاده خانگی و شخصی می خورد. محصولات پرومکس ساخت کشور کره جنوی است. این اتو مو به خاطر به خاطر خاصیت یون سازی سرامیکی تورمالین این اتو مو، یون های منفی فراوری می شوند که الکتریسیته ساکن را در موها از بین می برند. به این ترتیب به خاطر فراوری یون زیاد و در نتیجه نرم نمایندگی قوی مو هم احتمال آسیب دیدن و موخوره زدن موها کمتر می گردد، موها کدر نمی شوند و درخشش و لطافت خود را حفظ می نمایند. علاوه بر این روکش کراتینی مخصوص روی صفحات سرامیکی این اتو مو با القای کراتین به سطح و ساقه مو هم ضخیم ترین و وزترین موها بهتر صاف می شوند و هم آسیب کمتری می بینند. کمترین درجه حرارت این اتو مو 130 و بیشترین درجه آن 230 درجه سانتی گراد است. اگر آرایشگر هستید و کار کراتینه مو هم انجام می گردد خرید این اتو مو را به شما هم پیشنهاد می کنیم. قیمت حدود اتو مو حرفه ای با صفحه کراتین پرومکس مدل 5757K در حال حاضر حدود 600 هزار تومان است.

حالت دهنده سه کاره مو بای بابیلیس نانو مدل ST3303

اگر به دنبال یک محصول سه کاره به عنوان اتو مو و بابلیس برای فر کردن موها هستید این دستگاه را به شما پیشنهاد می کنیم. این دستگاه سه کاره هم حالت دهنده است و هم فر نماینده و صاف نماینده مو. درجه حرارت این دستگاه سه کاره از 180 تا 200 درجه سانتی گراد متغیر و بیشترین دمای آن 200 درجه سانتی گراد است. جنس صفحات این حالت دهنده سه کار بابلیس و اتو مو سرامیک است و در نتیجه آسیب کمتری به موهای شما وارد می نماید. قیمت حالت دهنده سه کاره مو بای بابیلیس نانو مدل ST3303 در حال حاضر حدود 130 الی 135 هزار تومان است که به نسبت کارکردش قیمت بسیار مناسبی است.

اتو مو رمینگتون مدل S8590

یک اتو موی حرفه ای و با کیفیت با قیمت بالا که صفحات آن از جنس سرامیک است و به خاطر باریک بودن صفحات یک گزینه عالی برای موهای کوتاه و نیز فر کردن و حالت دادن به موها با اتو مو هم محسوب می گردد. اگر استفاده از اتو مو برای شما به صورت روزانه است بهتر است از این مدل اتو مو بهره ببرید تا آسیب کمتری به موهای شما وارد گردد. سیستم خاموشی اتوماتیک این دستگاه باعث می گردد که دستگاه بعد از 60 دقیقه خاموش گردد. این ویژگی مصرف انرژی را کاهش داده و ایمنی دستگاه را بالا می برد. یک ویژگی دیگر اتو موی رمینگتون مدل S8590 قابلیت تنظیم دمای آن است. با استفاده از این سیستم می توان دماهای مختلفی را برای صاف کردن موهای خشک، مرطوب، حالت دار و فر در نظر گرفت و نگران آسیب دیدن موها نبود. قیمت اتو مو رمینگتون مدل S8590 حدود 1 میلیون و نهصد هزار تومان است.

اتو موی پرنسلی مدل PR147AT

برند پرنسلی در زمینه فراوری اتو مو، سشوار و وسیله های حالت دهنده مو سابقه ای دیرینه و خوشنام دارد. اتو مو پرنسلی مدل PR147AT از جمله مشهورترین اتو موهای موجود در بازار است که به خاطر جنس سرامیکی آسیب کمتری به موها می رساند. سیستم اتوماتیک اتو آن را بعد از 60 ثانیه خاموش می نماید و مدت زمان گرم شدن آن 30 ثانیه است. سیم اتو قابل گردش است و 3 متر طول دارد و در محل اتصال به بدنه اتو به صورت 360 درجه می چرخد و همین مسئله آن را به یک اتوی مناسب برای فضای آرایشگاه تبدیل می نماید. حداکثر دمای این اتو مو 230 درجه سانتی گراد و کمترین دمای آن 140 درجه سانتی گراد است. قیمت این مدل حدود 530 الی 550 هزار تومان است.

اتو مو پرومکس مدل 5858K

یک اتو موی دیگر که هم می توان موها را صاف کرد و هم فر و حالت دار. صفحات این دستگاه طوری طراحی شده اند که بین آن ها مسطح است؛ اما فضای بیرونی آن ها حالت منحنی دارد. این طراحی به این دلیل صورت گرفته است که بتوان از دستگاه هم برای صاف کردن و هم برای فرکردن موها استفاده کرد. برای استفاده از حالت صاف یا فر کردن موها هم دو دکمه جداگانه تعبیه شده و دمای آن از 80 درجه تا 230 درجه سانتی گراد قابل تنظیم است. در زمان روشن کردن دکمه صاف مو، فقط صفحات صاف کردن مو داغ می شوند و برای فر کردن موها قسمت بیرونی صفحات که موها به دور آن پیچیده می شوند گرم می شوند. جنس صفحات سرامیک با روکش کراتین است که موها را نرم و لطیف و براق نگه می دارد. قیمت اتو مو پرومکس مدل 5858K حدود 550 هزار تومان است.

اینها فقط چند نمونه از اتو موهای پرفروش موجود در بازار است که کیفیت بالایی دارند. بدون شک تعداد اتو موها و حالت دهنده های مو در بازار بسیار متنوع تر از این لیست است که می تواند با مقایسه بین ویژگی ها برای خرید تصمیم بگیرید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 309

به "چطور با اتو موها را حالت دهیم و فر یا صاف کنیم؛معرفی و قیمت بهترین مارک های اتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور با اتو موها را حالت دهیم و فر یا صاف کنیم؛معرفی و قیمت بهترین مارک های اتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید