پیش ثبت نام 25 هزار خودرو از ساعت 24 امشب شروع می گردد

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران، مهدی صادقی نیارکی در برنامه گفت و گوی 18:30 شبکه خبر در مورد جزئیات فروش فوق العاده 25 هزار خودروی فراوری داخل در عید فطر توضیح داد: به منظور ایجاد تعادل در بازار در چند مرحله فروش خودرو خواهیم داشت و این مرحله فروش فوق العاده محسوب می گردد.

پیش ثبت نام 25 هزار خودرو از ساعت 24 امشب شروع می گردد

او اضافه نمود: در این دوره دو شرکت ایران خودرو و سایپا، 25 هزار خودرو را عرضه می نمایند و پیش ثبت نام از ساعت 24 امشب شروع می شود و یک هفته ادامه دارد.

این مقام مسئول تاکید نمود: برای تحقق شعار واقعی کردن تقاضا، عدالت در توزیع در این دوره محدودیت هایی برای ثبت نام در نظر گرفته ایم.

معاون امور صنایع وزارت صمت با بیان اینکه افراد حائز شرایط با مراجعه به سامانه دو شرکت اعلام شده می توانند برای انجام پیش ثبت نام، رمز عبور دریافت نمایند، گفت: رمز عبور کد ملی افراد در نظر گرفته شده است.

او گفت: در صورتی که عرضه و تقاضا در این دوره برابر باشد عرضه با روال معمول انجام می شود، اما در غیر این صورت به روش های دیگری مثل قرعه کشی برای عرضه خودرو متوسل می شویم.

صادقی نیارکی توضیح داد: ما در این روش فروش شرایط سختی اعمال نموده ایم تا مصرف نماینده واقعی برای خرید مراجعه کند. داشتن گواهینامه، سن بالای 18 سال، هر کد ملی یک ثبت نام، عدم خرید خودرو از شرکت های ایران خودرو و سایپا طی 36 ماه گذشته از جمله این شروط است.

او ادامه داد: برای ثبت نام در این مرحله فروش فوق العاده افراد نباید پلاک فعال خودرو داشته باشند یعنی مالک خودرو نباشند.

این مقام مسئول تاکید نمود: گواهینامه کد ملی و شماره حساب اعلامی باید متعلق به فرد ثبت نام نماینده باشد.

صادقی نیارکی گفت: خودرو یک سال در رهن است و قابل صلح نیست و اگر 3 ماه به خدمات پس از فروش مراجعه نکند گارانتی خودرو حذف می شود.

او اضافه نمود: اگر اثبات شود اطلاعاتی که فرد داده صحت نداشته ثبت نام باطل می شود و شخص تا 3 سال حق ثبت نام نخواهد داشت.

معاون وزارت صمت توضیح داد:50 درصد از قیمت خودرو در مرحله نخست ثبت نام گرفت می شود تا مرحله قرعه کشی در حساب واسط باقی می ماند بعد از قرعه کشی طی 7 روز کاری به حساب افرادی که برنده نشدند برمی شود.

صادقی نیارکی ادامه داد: از نیمه دوم خرداد به بعد روش های دیگری را برای فروش محصولات شرکت های خودروساز داخل اعلام خواهیم کرد.

پیش ثبت نام 300 هزار خودرو در 4 مرحله تا انتها سال

صادقی نیارکی اضافه نمود: سال جاری تا آخر سال حدود 300 هزار دستگاه در 4 مرحله دیگر هم پیش ثبت نام خواهیم کرد، مردم عجله ننمایند.

معاون امور صنایع وزارت صمت توضیح داد: دولت طرحی برای جلوگیری از ورود سوداگران به بازار خودرو تحت عنوان اخذ مالیات بر سود ناویژه در دستور کار دارد.

او اضافه نمود: پارسال تا انتها اردیبهشت ماه 118 هزار دستگاه خودرو فراوری داشتیم که سال جاری به 122 هزار دستگاه رسید و با وجود محدودیت های کرونا رشد 3.5 درصد فراوری داشتیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 540

به "پیش ثبت نام 25 هزار خودرو از ساعت 24 امشب شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش ثبت نام 25 هزار خودرو از ساعت 24 امشب شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید