وسایل مورد احتیاج پیاده روی

به گزارش مجله گرگانلند، یک پیاده روی شبانه روزی نیازمند داشتن امکانات و لوازم لازم است که حتما شما باید همراه خود داشته باشید تا در تمام طول راستا بتوانید از آنها بهره ببرید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا چند نکته مهم را در این باره به شما آموزش دهیم.

وسایل مورد احتیاج پیاده روی

برای رسیدن به بیشتر کمپ های جنگلی، کوهستانی و کویری که در منطقه ها بکر و دست نخورده قرار دارند باید چندین کیلومتر را پیاده روی کنید. حتی شاید لازم باشد که بخشی از پیاده روی خود را در طول شب انجام دهید. ما در ادامه این مطلب به طور ساده و اختصاری برای شما فهرستی از لوازم مورد احتیاج پیاده روی را تهیه کردیم که همراه داشتن آنها برای داشتن یک پیاده روی مناسب ضروری است.

کوله پشتی

داشتن یک کوله پشتی مناسب، سبک وزن، مقاوم در برابر باران و جادار، اولین چیزی است که شما به شدت به آن احتیاج دارید.

�کیسه خواب

داشتن یک کیسه خواب که تا دمای صفر درجه شما را گرم نگه دارد حتی درتابستان نیز ضروری است؛ زیرا معمولا در بیشتر منطقه ها شب ها کمی هوا سرد می گردد.

راه رفتن صحیح

این که شما بتوانید با کوله پشتی سنگین خود به صورت مناسبی راه بروید، نکته مهمی است که بیشتر افراد تازه کار آن را جدی نمی گیرند. راه رفتن در پستی و بلندی ها، در شیب ها و زمین های سنگی و حفظ تعادل در حالی که کوله پشتی خود را نیز حمل می کنید نکته مهمی است که بهتر از قبل از آغاز سفرتان آن را یاد بگیرید.

انتخاب چادر

همراه داشتن چادر برای رفتن به کمپ ضروری است، اما مسلما هر شخص احتیاج به یک چادر ندارد. معمولا هر 4 نفر از یک چادر بزرگ استفاده می نمایند؛ اما دقت کنید، هنگام خرید چادر فقط به تعداد نفرات همراه فکر نکنید. بلکه در نظر بگیرید که اگر 4 نفر همراه شما هستند، جثه آنها چه قدر است. گاهی یک چادر 4 نفره برای 4 مرد بزرگ نیز کوچک است. حتما قبل از رفتن به کمپ با افراد مورد نظر در چادر قرار بگیرید تا از مناسب بودن چادر اطمینان حاصل کنید.

مواد غذایی

داشتن یک بسته مواد غذایی سبک و انرژی زا که در طول راه و هنگام حرکتبتوانید با خوردن آنها انرژی خود را برای ادامه راستا افزایش دهید هم ضروری است. البته هنگام قرار دادن این بسته ها درون کوله پشتی، یادتان باشد که آنها را در جیب های کوله پشتی بگذارید تا بتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

آب

آب، مساوی با زندگی است. شما ممکن است در شرایط بحرانی روزهای فراوانی را بدون خوردن غذا زنده بمانید اما بدون خوردن آب کار شما بسیار سخت می گردد. نرسیدن آب به بدن، آن هم در کمپ های کویری بسیار خطرناک است و تمام انرژی شما را می گیرد. سعی کنید همواره بیشتر از مقدار مورد پیش بینی خود آب همراه داشته باشی. در ضمن قرص های تصویه آب را نیز برای مقابله با شرایط بحرانی با خود همراه داشته باشید.

لباس مناسب

از آنجایی که لباس حجم بسیاری را اشغال می نماید، سعی کنید به مقدار لازم و برای تعداد روزی که قرا است در کمپ بمانید با خود لباس ببرید. حتما هنگام انتخاب لباس، آب وهوای محل کمپ را برسی کنید. این نکته را نیز توجه کنید که تعداد لباس زیری که همراه خود می برید باید بیشتر باشد.

کفش

اگر اغراق نکرده باشیم، کفش شاید مهم ترین وسیله برای پیاده روی باشد. انتخاب کفش مناسب که پای شما در آن راحت باشد و بعلاوه کفشی که بر اساس محیطی که قرار است در آن پیاده روی کنید باشد بسیار اهمیت دارد. مثلا اگر کمپ شما در کویر است باید کفشتان در مقابل نفوذ شن ها مقاوم باشد، یا در جنگل ها باید از کفش ضد آب بهره ببرید. به هر حال این نکته را به خاطر داشته باشید که در هنگام خرید کفش بسیار دقت کنید.

چاقو

به همراه داشتن یک چاقو نیز در کمپ ها بخصوص کمپ های جنگلی و کوهستانی بسیار ضروری است. فقط چاقو را همواره در غلاف آن قرار دهید تا برایتان مشکل ساز نگردد و اینکه همواره در مکانی باشد که بتوانید به سرعت به آن دسترسی پیدا کنید.

عکس

وقتی شما کمپ را ترک می کنید و به خانه برمی گشت تنها چیزی که شما را یاد آن حال و هوای خوش می اندازد عکس های است که از سفر خود گرفته اید. به همراه داشتن یک دوربین مناسب را هرگز از قلم نیاندازید. تا جایی که می توانید خاطره سازی کنید. البته این روزها با وجود تلفن های همراه هیچ لحظه ای از دست نخواهد رفت.

اسپری

توصیه می گردد اگر به کمپ های کوهستانی یا جنگلی می روید که احتمال وجود حیوانات وحشی در آنها هست حتما یک اسپری فلفل با خود همراه داشته باشید تا بتوانید برای دفاع از خود در شرایط اضطراری از آن بهره ببرید.

کیسه یاری های اولیه

حتما یک کیسه یاری های اولیه که درون آن وسایل ضروری نجات مانند باند، چسب زخم، قرص های مهم، و.... است را همراه داشته باشید. علاوه بر آن ضروری است قبل از رفتن حتما کمی با نحوه یاری های اولیه و اقدامات احیا آشنا شوید تا در صورت احتیاج بتوانید به خود و هم تیمی هایتان یاری کنید. بودن یک پزشک در گروهتان نیز می تواند بسیار مفید باشد. در غیر این صورت حتما یک نفر که آشنا به یاری های اولیه است را با تیم همراه کنید.

چراغ پیشانی

داشتن یک چراغ پیشانی حتی مقرون به صرفه قیمت نیز بسیار به شما یاری خواهد نمود. حتی اگر در برنامه سفر شما قرار نیست در شب حرکت کنید اما با این حال داشتن چنین وسیله ای در کوله پشتی تان ضرری نخواهد داشت و ممکن است جای به کار شما بیاید.

آیا تا به حال تجربه از رفتن به کمپ های مختلف دارید؟ لطفا نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان محترم خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: کجارو / wikihow.com
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1484

به "وسایل مورد احتیاج پیاده روی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایل مورد احتیاج پیاده روی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید