تور ارزان فرانسه: ورود زبان فرانسه به مدارس غیردولتی از مهر 1401

به گزارش مجله گرگانلند، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش از ورود زبان فرانسه به مدارس متوسطه اول از مهر 1401 اطلاع داد.

تور ارزان فرانسه: ورود زبان فرانسه به مدارس غیردولتی از مهر 1401

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در مورد ورود زبان های خارجی به مدارس غیردولتی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب درباره انحصارزدایی از زبان های خارجی، اظهار کرد: از مهر سال جاری برای پایه هفتم، آموزش زبان خارجه را برای دانش آموزان مدارس غیردولتی اجرا می کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زبان هایی ارائه می گردد؟، ادامه داد: زبان های اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی و روسی مدنظر بود اما سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی فعلا درباره محتوای زبان فرانسه اعلام آمادگی نموده است است.

محمودزاده با بیان اینکه این طرح از مهر سال جاری به صورت آزمایشی اجرا می گردد، گفت: پیش بینی کردیم که از هر استان، یک مدرسه تحت پوشش قرار گیرند که استان ها تقاضای دو مدرسه را دارند؛ ضمن اینکه بعضی از مدارس غیردولتی هم محتمل است که به این موضوع بپیوندند.

وی توضیح داد: بر این اساس طرح آموزش زبان فرانسه به طور آزمایشی در بعضی مدارس غیردولتی از مهر سال جاری اجرا می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1586

به "تور ارزان فرانسه: ورود زبان فرانسه به مدارس غیردولتی از مهر 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: ورود زبان فرانسه به مدارس غیردولتی از مهر 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید