وام مسکن روستایی بیشتر می گردد خبرنگاران

به گزارش مجله گرگانلند، مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: در خواست افزایش تسهیلات مسکن روستایی را به هیئت دولت ارائه نموده ایم چرا که با افزایش نرخ تورم این میزان وام جوابگوی متقاضیان برای ساخت نیست.

وام مسکن روستایی بیشتر می گردد خبرنگاران

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی، مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه هدف گذاری هر ساله ما برای ساخت مسکن روستایی 200 هزار واحد است، گفت: در سال 99 هدف گذاری برای ساخت مسکن روستایی 200 هزار واحد بود که از این تعداد 115 هزار واحد به بانک ها برای دریافت تسهیلات مسکن مراجعه نموده اند.

وی ادامه داد: در سال 1400 هم طبق هرساله هدف گذاری برای ساخت 200 هزار واحد صورت می گیرد که امیدواریم به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات در سال آینده آن است که بتوانیم مبلغ تسهیلات مسکن روستایی را افزایش دهیم، اظهار کرد: با توجه به افزایش نرخ تورم تسهیلات 40 میلیون تومانی قرض الحسنه برای متقاضیان مسکن روستایی جوابگو نیست و امیدواریم با پیگیری ها بتوانیم میزان تسهیلات را در سال 1400 افزایش دهیم.

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه در سال گذشته نرخ تسهیلات مسکن روستایی از 40 میلیون تومان به 50 میلیون تومان افزایش یافته بود، گفت: 30 میلیون تومان یاری بلاعوض به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هم پرداخت می گردد.

سهرابی با بیان اینکه افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی از جمله فولاد و سیمان یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در کند شدن ساخت مسکن روستایی به شمار می رود، اضافه کرد: در طرح بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی نقشه و طراحی ساختمان رایگان است، اما با این وجود رشد چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی باعث شده متقاضیان انگیزه ای برای اجرای شدن آن ها نداشته باشند.

وی در ادامه به ساخت مسکن روستایی برای خانواده های دو معلول هم اشاره نمود و گفت: حدود 6 هزار و 500 واحد مسکن روستایی برای خانواده های دو معلول ساخته شده و تا سرانجام سال هیچ خانواده دو معلول نخواهد بود که واحد مسکونی نداشته باشد مگر آنکه به تازگی صاحب فرزند معلول شده باشد و یا در این طرح ثبت نام ننموده باشد.

سهرابی در ادامه به اتمام پروژه های مسکونی و ساختمان های که به دلیل حوادث ناشی از سیل و زلزله دچار آسیب شدند که در سال 1400 به اتمام می رسد.

وی اظهار کرد: یکی از مهم ترین اولویت ها در بنیاد مسکن اتمام واحدهای خسارت دیده است که خوشبختانه تا به امروز بخش عمده ای از این واحدها که به دلیل سیل و زلزله در بوشهر و آذربایجان غربی خسارت دیده بود بازسازی شده است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن تاکید نمود: برای ساخت واحدهای مسکن روستایی سیمان رایگان آن توسط بنیاد مستضعفان تأمین می گردد که این خود نقش بسیار مؤثری در تسریع اجرا و ساخت این واحدها دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1088

به "وام مسکن روستایی بیشتر می گردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام مسکن روستایی بیشتر می گردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید