نام گذاری خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم محمدرضا حافظی

به گزارش مجله گرگانلند، خیابانی در منطقه یک تهران و در نزدیکی محل جامعه خیرین مدرسه ساز به نام رئیس فقید این مجموعه مرحوم محمدرضا حافظی نام گذاری می گردد.

نام گذاری خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم محمدرضا حافظی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بر اساس گزارش چهل و هفتمین جلسه کمیسیون نام گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران مبنی بر نام گذاری و تغییر نام بعضی معابر شهر، در جلسه 242 شورای شهر و به اتفاق آرا با خیابان دکتر محمدرضا حافظی موافقت شد.

بر اساس این موافقت، خیابان نظامی در منطقه یک شهر تهران واقع در حدفاصل خیابان دکتر شریعتی تا خیابان میرزاپور به نام دکتر محمدرضا حافظی تغییر نام خواهد یافت.

جامعه خیرین مدرسه ساز کشور هم که به همت مرحوم حافظی بنا شده بود و فرایند فعالیت خیرین در عرصه مدرسه سازی را ساماندهی می کرد، ساختمانش در این محدوده قرارگرفته است.

مرحوم محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و بنیان گذار این مجموعه بوده است که از سال 1377 این تشکل را بنا کرد و امروزه ثمرات آن برای نظام تعلیم و تربیت کشور همچنان باقی و جاری است.

مرحوم حافظی، زاده بروجرد بود و 21 خرداد 1398 در سن 88 سالگی در تهران درگذشت، از وی به عنوان پدر مدرسه سازی ایران یاد می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 780

به "نام گذاری خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم محمدرضا حافظی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام گذاری خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم محمدرضا حافظی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید