معرفی آبگرم گیوی اردبیل

به گزارش مجله گرگانلند، امروز قصد داریم آبگرم گیوی را به شما معرفی کنیم تا گردشگران بتوانند هم برای تفریح و هم استفاده های درمانی از آن استفاده کنند.

معرفی آبگرم گیوی اردبیل
استان اردبیل دارای یکی بکرترین طبیعت های خاص ایران است. یکی از ویژگی های خاص این استان داشتن تعداد فراوانی از چشمه های آب معدنی در نقاط مختلف آن است.

ویژگی های آب گرم گیوینام محلی آبگرم گیوی ایستی سو است ، دمای آن چیزی در حدود 50 درجه سانتی گراد است و به میزان 5/2 لیتر در ثانیه میزان آبدهی دارد. آب این مجموعه از رشته کوه های آهکی و توده آذین سرچشمه می گیرد و مردم معتقد هستند که این آبگرم در درمان بیماری های پوستی، مفصلی، رماتیسم، اعصاب، متابولیکی و گوارشی تاثیر فراوانی دارد.

از ویژگی های دیگر این آبگرم قرار گرفتن در منطقه ای سر سبز و زیباست. پایین دست آن یک رودخانه و درختان فراوانی وجود دارد که زیبایی دوچندانی به آن داده است. و گردشگران علاوه بر استفاده از آبگرم می توانند در این منطقه به گشت و گذار بپردازند. همچنین در فاصله یک کیلومتری شمال منطقه می توانید به غار یخگان سری بزنید و از غرب می توانید به سد گیوی برسید.

آبگرم گیوی کجاست؟اگر از جاده اردبیل به سمت خلخال حرکت کنید در فاصله 5 کیلومتری، شهر گیوی متعلق به شهرستان کوثر در ارتفاع 1720 متری از سطح دریا قرار گرفته است. در منطقه خلخال 5 آبگرم مختلف وجود دارد که آبگرم گیوی یکی از مهم ترین آن ها است. اما شما می توانید با استفاده از مسیرهای زیر به این چشمه آبگرم برسید:

تهران - کرج - قزوین - منجیل - فومن - خلخال (482 کیلومتر)

تهران - کرج - قزوین - زنجان - سرچم - گیوی (533 کیلومتر)

درباره شهر گیویگیوی شهری است که به دو منطقه گیوی علیا و گیوی سلفی است که زیر مجموعه شهرستان کوثر از استان اردبیل است. در این شهر می توانید از حمام سنگی گیوی، آبگرم گیوی و منطقه حفاظت شده دربند مشکول دیدن نمایید.

کجا اقامت کنیم؟اگر می خواهید به آبگرم گیوی بروید می توانید در نزدیک ترین هتل آن یعنی هتل کوثر گیوی است که اما در شهرستان خلخال هم می توانید به راحتی اقامت کنید برای این کار به هتل های زیر مراجعه کنید:

هتل پرنیان خلخال: استان اردبیل - جاده اسالم به شهر خلخال - سه راهی شاهرود - روستای خمس

هتل فلور خلخال: اردبیل - خلخال - خوجین - نرسیده به پمپ بنزین

مهمانسرا جهانگردی خلخال: اردبیل - خلخال - جاده خوجین - جنب دانشگاه پیام نور

هتل های شهرستان کوثر

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1397

به "معرفی آبگرم گیوی اردبیل" امتیاز دهید

1 کاربر به "معرفی آبگرم گیوی اردبیل" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی آبگرم گیوی اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید