مرز روسیه، خط مقدم تازه مقابله چین با کرونا

به گزارش مجله گرگانلند، چین همزمان با مقابله با ورود مبتلایان به کروناویروس به این کشور، به ویژه از روسیه که به خط مقدم تازه مقابله با کووید 19 تبدیل شده، تست های مقدماتی دو واکسن آزمایشی کروناویروس جدید را تایید نموده است.

مرز روسیه، خط مقدم تازه مقابله چین با کرونا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش مجله گرگانلند، روزنامه گلوبال تایمز چین در سرمقاله خود نوشته است: روسیه با 409 مورد مبتلا به کروناویروس که از این کشور به چین آمده اند، بزرگترین صادرنماینده موارد مبتلا به چین لقب گرفته و شهروندان چینی که در خارج از این کشور هستند باید فعلا از بازگشت به کشور خود خودداری نمایند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این روزنامه نوشته است: روسیه بزرگترین نمونه شکست در کنترل مبتلایان وارداتی است و می تواند هشداری برای دیگر کشورها باشد.

این سرمقاله می افزاید: مردم چین شاهد تبدیل روسیه به کشوری شدیدا متاثر از کرونا بوده اند. این مساله باید زنگ هشدار را به صدا در آورد. چین باید به طور سختگیرانه از ورود موارد مبتلا و شیوع مجدد این ویروس جلوگیری کند.

رسانه دولتی چین امروز (سه شنبه) گزارش کرد، استان هیلونگ جیانگ در مرز شمال شرقی این کشور روز دوشنبه شاهد 79 مورد مبتلای وارداتی تازه بوده که همه آنها شهروندان چین بوده اند که از روسیه به کشور خود بازگشته اند.

خبرگزاری شینهوا نیز امروز گزارش نموده که دو واکسن آزمایشی کرونا روی انسان آزمایش خواهند شد.

ستاد مقابله با کرونای چین روز گذشته تصمیم گرفت که منابع بهداشتی و پزشکی بیشتری را در اختیار مرزهای خود قرار دهد تا موارد مبتلا تشخیص داده شده و از ورود آنان به این کشور جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 466

به "مرز روسیه، خط مقدم تازه مقابله چین با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرز روسیه، خط مقدم تازه مقابله چین با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید