مردم از مصرف خودسرانه دارو و خوددرمانی پرهیز نمایند

به گزارش مجله گرگانلند، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شهروندان استان هرمزگان در 2 روز اخیر(18 و 19 فروردین) استقبال خوبی از مراکز سرپایی کوید 19 نشان دادند و تعداد بیماریابی صورت گرفته بیش از روزهای اخیر بوده است.

مردم از مصرف خودسرانه دارو و خوددرمانی پرهیز نمایند

به گزارش مجله گرگانلند آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر حسین فرشیدی با اشاره به این که در حال حاضر اطمینان خاطری در مجله گرگانلندان رخ داده است، اضافه نمود: شاهد استقبال بیشتری از حضور مردم استان در مراکز غربالگری دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با تشخیص زودهنگام موارد مثبت در افراد مشکوک به بیماری حاد تنفسی رنج و غم بیماری را از وجود آنان خارج کنیم.

فرشیدی عنوان نمود: مردم از مصرف داروهای خودسرانه خودداری نمایند، کسانی که حتی علائم مختصری از سرماخوردگی، سرفه و یا تب هم دارند؛ مهم ترین نکته در این افراد همان قرنطینه کردن یا جداسازی از سایرین است.

وی اضافه نمود: اگر این افراد استراحت خوبی داشته باشند بدون شک با مسکن یا مقداری داروهای معمولی سلامت خود را به دست می آورند و احتیاج به داروی خاصی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توضیح داد: در فضای مجازی مواردی از خوددرمانی و تبلیغ بعضی از داروهای گیاهی به صورت جوشانده یا به شکل های مختلف مشاهده شده که گاهی در فرهنگ ما نیز مصرف می گردد؛ هیچ ایرادی نیست ولی هرگز به عنوان درمان این بیماری توصیه نمی کنیم، 80 درصد موارد اصلاً احتیاج به درمان نیست و فقط با استراحت سلامتی خود را به دست می آورند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 450

به "مردم از مصرف خودسرانه دارو و خوددرمانی پرهیز نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم از مصرف خودسرانه دارو و خوددرمانی پرهیز نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید