فعالیت رگولاتوری جدید انگلیس برای کنترل گوگل و فیس بوک آغاز شد

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، امروز رگولاتوری جدید انگلیس برای نظارت بر فیس بوک و گوگل فعالیتش را آغاز می کند که هدف اصلی آن بررسی امکان ارتقای توازن قدرت میان پلتفرم ها و ناشران اخبار است.

فعالیت رگولاتوری جدید انگلیس برای کنترل گوگل و فیس بوک آغاز شد

واحد بازارهای دیجیتال (DMU) در سازمان CMA مستقر است و با هدف جلوگیری از سوءاستفاده شرکت های فناوری از سلطه شأن بر بازار ایجاد شده زیرا رگولاتور رقابت این کشور اعلام کرده بود قوانین موجود کافی نیستند.

این در حالی است که قدرت و گستره شرکت های فناوری بزرگ سریع تر از توانایی های دولت برای نظارت بر آنها رشد کرده است. در ماه فوریه اختلاف بین فیس بوک و دولت استرالیا بر سر تصویب قانونی مربوط به اجبار پرداخت هزینه اخبار از سوی شرکت های فناوری نیز نمونه ای از این فرایند است.

در این میان الیور داودن وزیر دیجیتال انگلیس از DMU خواسته قانونی برای نظارت بر رابطه میان پلتفرم های فناوری و تهیه کنندگان محتوا مانند ناشران اخبار ارائه کند.

او در بیانیه ای اظهار داشت: این فرایند جهت را برای توسعه سرویس های دیجیتال جدید و کاهش قیمت ها فراهم می کند، به مشتریان گزینه های انتخابی و قدرت کنترل بیشتری بر اطلاعاتشان می دهد و از صنعت خبر پشتیبانی می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1080

به "فعالیت رگولاتوری جدید انگلیس برای کنترل گوگل و فیس بوک آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت رگولاتوری جدید انگلیس برای کنترل گوگل و فیس بوک آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید