عربستان، ملاقات ولیعهد کویت با محمد بن سلمان، بن فرحان: با کویت درباره ایران هماهنگ هستیم

به گزارش مجله گرگانلند، در جریان سفر ولیعهد کویت به عربستان، وزیر خارجه سعودی مجددا ادعاهای خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.

عربستان، ملاقات ولیعهد کویت با محمد بن سلمان، بن فرحان: با کویت درباره ایران هماهنگ هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه رای الیوم، مشعل الاحمد الجابر الصباح، ولیعهد کویت در جریان سفر رسمی خود به عربستان سعودی با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور ملاقات کرد. این سفر اولین سفر خارجی ولیعهد کویت از زمان انتصاب وی به این سمت در اکتبر 2020 محسوب می گردد.

رسانه های سعودی در این زمینه گزارش دادند که دو طرف در جریان نشست مذکور علاوه بر آنالیز تحولات منطقه ای و بین المللی روابط برادرانه میان دو کشور و جنبه های همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف و فرصت های حمایت از توسعه این روابط را مورد آنالیز قرار دادند.

ولیعهد کویت و همتای سعودی وی بعلاوه به آنالیز راهکارهای مختلف برای تحکیم روابط میان دو کشور پرداختند.

علی الخال، سفیر کویت در عربستان سعودی درباره سفر ولیعهد این کشور به عربستان و اینکه او عربستان را به اسم اولین مقصد خارجی خود انتخاب نموده است گفت، این موضوع بیانگر روابط منسجم و محکم میان دو کشور است.

فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان هم در این راستا گفت، سفر ولیعهد کویت به عربستان بر اهمیت مناسبات میان دو کشور تاکید می نماید.

وزیر خارجه سعودی در ادامه با تکرار ادعاهای واهی و معمول خود علیه جمهوری اسلامی ایران گفت، دیگر از تاثیرات مثبت سفر ولیعهد کویت به عربستان افزایش مقدار هماهنگی مشترک در سطح منطقه ای و بین المللی و هم هماهنگی مشترک با آمریکا در برابر تهدیدات ایران در منطقه و ادامه تحریم های مالی و تسلیحاتی علیه این کشور است.

عربستان سعودی درحالی از بی ثباتی و امنیت منطقه ابراز نگرانی می نماید که این کشور در 6 سال گذشته جنایات بی شماری را علیه مردم بی دفاع یمن مرتکب شده است.

تجاوز وحشیانه نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی اکنون وارد هفتمین سال شده است و مقاومت مردم یمن سبب شده تا نیروهای مسلح و کمیته های مردمی این کشور با راهنمایی جنبش انصارالله به پیروزی های سیاسی و نظامی ارزشمندی دست یابد و متجاوزان را در اندیشه راهکارهایی از جمله ارائه پیشنهادها و ابتکارات صلح برای خارج شدن از باتلاق جنگ یمن فرو برده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1241

به "عربستان، ملاقات ولیعهد کویت با محمد بن سلمان، بن فرحان: با کویت درباره ایران هماهنگ هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، ملاقات ولیعهد کویت با محمد بن سلمان، بن فرحان: با کویت درباره ایران هماهنگ هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید