عدم فعالیت ورزشی خطر ابتلا به کرونای شدید را افزایش می دهد

به گزارش مجله گرگانلند، تحقیقات اخیر نشان می دهد که رعایت مستمر دستورالعمل های فعالیت بدنی ممکن است خطر پیامدهای شدید کووید 19 مانند بستری شدن در بیمارستان، بستری در بخش مراقبت های ویژه و مرگ را کاهش دهد.

عدم فعالیت ورزشی خطر ابتلا به کرونای شدید را افزایش می دهد

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، به گفته محققان، این یافته ها باید پزشکان و سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در سراسر دنیا را تشویق کند تا در خصوص فعالیت بدنی با بیماران صحبت نمایند.

آمار داده های مربوط به مرگ و میر ناشی از کووید 19 کانادا در سال 2020، حداقل وجود یک بیماری را در 90 درصد از کل مرگ های کرونایی (از جمله گروه های سنی جوان تر) گزارش نموده است. همبودی یک بیماری، شرایطی است که بیمار همزمان یک بیماری دیگر هم دارد.

بسیاری از شایع ترین بیماری های همراه در این لیست شامل فشار خون بالا، بیماری های قلبی و دیابت هستند که با بی تحرکی فیزیکی مرتبط است.

عوامل معین نماینده اجتماعی سلامت به ویژه شرایط مالی و اجتماعی، توانایی افراد را برای فعالیت بدنی معین می نماید.

افراد پرعایدی دارای منابع لازم برای داشتن سبک زندگی فعال تر و بهره مندی از مزایای فعالیت بدنی هستند در حالی که افراد کم عایدی اینگونه نیستند.

با توجه به موانع و محدودیت های بیشتر اعمال شده در طول پاندمی، فعالیت بدنی برای جوامع کم عایدی بسیار غیرقابل دسترس تر شده است. این مسئله ممکن است به نوبه خود، افراد آسیب پذیر را در معرض خطر بیشتر عوارض شدید ناشی از کووید 19 قرار دهد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1400 بروزرسانی: 29 مرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1269

به "عدم فعالیت ورزشی خطر ابتلا به کرونای شدید را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم فعالیت ورزشی خطر ابتلا به کرونای شدید را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید