شرایط برای گسترش بازار کالاهای ایرانی فراهم شده است

به گزارش مجله گرگانلند، عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است در صورتی که الزامات داخلی رونق فراوری شکل بگیرد، واحدهای صنعتی ظرفیت قابل توجهی برای افزایش فرصت های شغلی دارند.

شرایط برای گسترش بازار کالاهای ایرانی فراهم شده است

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی بروشور از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

عباس آرگون در گفت وگو با مجله گرگانلند، اظهار کرد: ما در سال های گذشته به دلیل نبود توجه لازم به فراوری و بعضی مسائل مالی، توجه همه جانبه ای به فراوری نداشتیم و همین موضوع باعث شد بخش قابل توجهی از ظرفیت های صنعتی و فراوریی کشور، عملا با تمام توان خود کار نکنند.

به گفته وی، با توجه به برنامه ریزی که در ماه های گذشته در جهت حمایت از فراوری داخل شکل گرفت و پس از آن با شروع تحریم ها و محدود شدن واردات کالاهای مصرفی ادامه پیدا کرد، فضایی جدید را برای گسترش بازار کالاهای ایرانی ایجاد کرد که این امر می تواند به افزایش اشتغال و بهبود عملکرد واحدهای فراوریی یاری کند.

این فعال مالی با بیان اینکه برای تکمیل این فرایند باید بعضی مقدمات مهم اجرایی شوند، توضیح داد: در وهله اول باید توجه کنیم که محدودیت واردات باید به حوزه کالاهای مصرفی مربوط گردد و محدودیتی در حوزه مواد اولیه کارخانجات ایجاد نگردد، زیرا در صورت نرسیدن مواد اولیه، استفاده از تمام ظرفیت های فراوریی داخل کشور ممکن نخواهد بود. از سوی دیگر کاهش موانع فراوری و بهبود فضای کسب و کار اهمیت فراوانی دارد.

آرگون ادامه داد: در کنار آن، بحث کاهش هزینه های فراوری و قیمت تمام شده کالاها نیز موضوع مهم دیگری است که باید در دستور کار قرار بگیرد و به این ترتیب امکان رقابت کالاهای ایرانی با محصولات خارجی افزایش پیدا کند.

به گفته وی، برای گسترش بازار کالاهای داخلی، قطعا موضوع توسعه صادرات غیرنفتی اهمیت فراوانی دارد و باید با ارتقای کیفیت و بهینه سازی فرایند فراوری، بازار کالاهای فراوری داخل را گسترش دهیم.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نرخ بیکاری در پاییز امسال در قیاس با فصل مشابه سال قبل، با کاهشی 1.2 درصدی به 10.6 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 194

به "شرایط برای گسترش بازار کالاهای ایرانی فراهم شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط برای گسترش بازار کالاهای ایرانی فراهم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید