سرمایه گذاری 300میلیارد تومانی حرکت اول در کسب و کارهای دیجیتال

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش بازرگانی مهر به نقل از روابط عمومی شرکت حرکت اول، حرکت اول به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری جسورانه گروه همراه اول، در سال 1399 با سرمایه گذاری بیش از 150 میلیارد تومانی در شش کسب و کار پیروز، بالاترین حجم سرمایه گذاری را در کشور داشته و درنظر دارد در سال 1400 با بودجه بیش از 300 میلیارد تومان، در استارتاپ های مرحله میانی، تزریق سرمایه نماید.

سرمایه گذاری 300میلیارد تومانی حرکت اول در کسب و کارهای دیجیتال

شرکت کسب و کارهای نوپای حرکت اول، در راستای برنامه راهبردی پنج ساله شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)، در مهر 1397 به عنوان هولدینگ سرمایه گذاری جسورانه گروه همراه اول تأسیس شده است. مأموریت حرکت اول، توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال، در راستای تحقق رؤیای دیجیتال گروه همراه اول، با بهره گیری از تیم متخصص و چابک و حمایت از کسب و کارهای جسور و توانمند، در دسته های حمل و نقل و گردشگری، خدمات مالی و بیمه، تجارت الکترونیک، آموزش، سلامت و ارتباط و رسانه و تکنولوژی های نوآورانه است.

این شرکت که در زمینه سرمایه گذاری در کسب و کارها در مرحله میانی و بالاتر، فعال است، توانسته است در سال 99 با رصد و ارزیابی بیش از 170 کسب و کار فعال، در شش کسب و کار پیروز، بیش از 150 میلیارد تومان، سرمایه گذاری نماید و از لحاظ میزان حجم سرمایه گذاری، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری جسورانه کشور محسوب می شود.

قابل ذکر است در راستای ایفای مسؤلیت اجتماعی در گسترش و توانمندسازی اکوسیستم استارتاپی ایران، در سال جاری، این شرکت با مشارکت در شرکت هوشمند اول برنای اصفهان (هاب اصفهان) و شرکت هوشمند اول برتر شیراز (هاب شیراز) و شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب بهشتی) با همکاری دانشگاه های اصفهان، شیراز و بهشتی، با هدف کمک به رشد اکوسیستم دیجیتال با مشارکت دانشگاه های سراسر کشور، به راه اندازی شتابدهنده در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، یادگیری از طریق بازی و سایر حوزه های مرتبط با دسته های اصلی حرکت اول، کرده است.

مهندس محمد مهدی عباسخانی، مدیر عامل این شرکت در زمینه سیاست های سرمایه گذاری در حرکت اول گفت: یکی از عوامل پیروزیت و تمایز حرکت اول با سایر نهادها و صندوق های همکار، سرمایه گذاری در مقیاسی بالاتر از سایر همکاران است، به بیان دیگر حرکت اول محدودیتی در میزان سرمایه گذاری نداشته و ملاک انتخاب شرکت های پرتفو، جذابیت بازار ازجمله اندازه و مقیاس آن و توانمندی تیم، است.

نگاه حرکت اول به کسب و کارها برای سرمایه گذاری، همراهی است و درصورت نیاز به سرمایه گذاری مجدد در راندهای بعدی نیز این کسب و کارها می توانند روی حمایت حرکت اول، حساب کنند.

به گفته مهندس عباسخانی، برای حرکت اول اعضای تیم از اهمیت خاصی برخوردار است و اولویت حرکت اول، سرمایه گذاری روی تیم های جسور و چابک و سرمایه گذاری بر کسب و کارهایی است که نوآورانه باشند یا تغییر اساسی در بازار ایجاد می کنند یا پیشرو بازار را به چالش می کشند.

وی همچنین ذکر کردند که حرکت اول، توجه ویژه ای به کسب و کارهای بین المللی دارد و تا به امروز روی یک استارت آپ پیروز در کشورهای همسایه سرمایه گذاری کرده است.

مهندس عباسخانی بر رابطه برد- برد با شرکت های پرتفو تاکید ویژه داشته و اظهار داشت که حرکت اول در سرمایه گذاری تمایلی به دریافت سهام بالا نداشته تا انگیزه برای توسعه و پیروزیت شرکت در بنیان گذاران و تیم اصلی، باقی بماند.

فضای مذاکره صریح و شفاف و قرارداد منعطف، از دغدغه های صاحبین کسب و کارها در فضای ارتباطی با سرمایه گذاران است که به گفته آقای مهندس عباسخانی این موضوع از نکاتی است که برای حرکت اول اهمیت داشته و یکی از مزیت های کلیدی این شرکت، توافق و قراردادی است که برای هر دو طرف از جذابیت های لازم برخوردار باشد.

وی، همچنین اظهار داشت، حرکت اول در نظر دارد در سال 1400 با بودجه بیش از 300 میلیارد تومان، در استارتاپ هایی که بازار بزرگ و قابل جهش و پتانسیل رشد بالا و مستمری دارند، تزریق سرمایه نماید.

گفتنی است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حرکت اول، می توانند به سایت آن به آدرس http://harkataval.com/ مراجعه کنند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرنگاران در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 979

به "سرمایه گذاری 300میلیارد تومانی حرکت اول در کسب و کارهای دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 300میلیارد تومانی حرکت اول در کسب و کارهای دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید