سخنگوی وزارت امور خارجه: حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می گردد

به گزارش مجله گرگانلند، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه می گوید جهت برداشت مبلغ حق عضویت ایران در سازمان ملل متحد از حساب ایران در بانک کره ای و انتقال آن به حساب سازمان ملل در سئول هموار شده است و این پرداخت به زودی انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه: حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می گردد

به گزارش ایرنا، سعید خطیب زاده درخصوص اخبار منتشر شده در زمینه تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل متحد گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه در پرداخت حق عضویت خود به سازمان ملل به موقع عمل نموده است و مشکل پیش آمده در سال گذشته نیز به دلیل بلوکه کردن جهت پرداخت از سوی ایالات متحده بوده است.

وی با بیان اینکه دبیرخانه سازمان ملل متحد کاملا در جریان جزئیات مشکل ایجاد شده است، اضافه نمود: مشکل پیش آمده در پرداخت حق عضویت جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا بود که مانع از انتقال به موقع حق عضویت ایران شد که در این زمینه طبیعتا قصوری متوجه ایران نبوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآورشد: در مذاکرات اجرا شده با خزانه داری سازمان ملل، ضمن ارائه راه حل پیشنهادی انتقال پول از محل منابع اقتصادی ایران در کره جنوبی، مقرر شد که آن سازمان ضمن کوشش برای برطرف موانع انتقال پول تخصیص یافته از سوی جمهوری اسلامی ایران، مجوز اوفک در زمینه انتقال پول را پیگیری کند.

خطیب زاده ادامه داد: اخیرا این مجوز صادر شده و جهت برداشت مبلغ حق عضویت از حساب ایران در بانک کره ای و انتقال آن به حساب سازمان ملل در سئول هموار شده است و این پرداخت به زودی صورت خواهد گرفت.

آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد طی روزهای اخیر در نامه ای به رییس دوره مجمع عمومی این سازمان خواسته است تا جمهوری اسلامی ایران و 9 کشور دیگر به دلیل افزایش بدهی خود در حق عضویت سالانه از حق رای فعلا محروم شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1170

به "سخنگوی وزارت امور خارجه: حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت امور خارجه: حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید