زمان شروع سال تحصیلی معین شد

به گزارش مجله گرگانلند، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، در حاشیه برنامه گفتگوی هفته که با حضور وزیر نیرو و شورای معاونان در بستر شبکه شاد انجام شد، اظهار کرد: پس از شیوع کرونا برای استقرار آموزش دانش آموزان، شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) را ایجاد کردیم، لذا این شبکه ظرفیت های خوبی را در اختیار ما قرار داده است. یکی از این ظرفیت ها، ارتباط زنده ای است که ما می توانیم با روسای آموزش وپرورش در سراسر کشور داشته باشیم.

زمان شروع سال تحصیلی معین شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

وی با اشاره به حضور750 نفر از روسای منطقه آموزشی در برنامه تبادل نظری هفته اضافه نمود: روسای آموزش وپرورش مناطق در این برنامه شاهد مباحثی بودند که بین وزیر نیرو و شورای معاونان وزارت آموزش وپرورش صورت گرفت.

وزیر آموزش وپرورش توضیح داد: ما خوشبختانه به شکل گیری یک کارگروهی در سطح وزارتخانه و توسعه آن در سطح استان و مناطق با موضوع بحث و تبادل نظر در مورد مسائل مشترک و فعال کردن ظرفیت های موجود بین دو دستگاه و هم افزایی کار و کوشش انجام شد که اقدام مناسبی است.

وی ادامه داد: این برنامه که تحت عنوان تبادل نظری هفته و هر برنامه با حضور یکی از اعضای دولت و یا سایر شخصیت های کشور است به مسائل مشترک آموزش وپرورش و سایر دستگاه ها می پردازد و این یک اقدام مهمی برای نزدیک کردن دستگاه ها به یکدیگر و توسعه تفکر میان بخشی است.

حاجی میرزایی با اشاره به آغاز سال تحصیلی از 15 شهریورماه، اعلام کرد: در بدو آغاز سال تحصیلی بر اساس اطلاعاتی که از وزارت بهداشت دریافت خواهیم کرد می توانیم تعیین کنیم در چه نقاطی از کشور کلاس ها به شکل حضوری و در چه نقاطی در فضای مجازی برگزار می گردد.

وی اضافه نمود: تا آغاز سال تحصیلی جدید بیش از یک ماه و نیم زمان داریم و ویروس کرونا نیز دائماً در حال تغییر است لذا قطعاً آغاز سال تحصیلی 15 شهریور خواهد بود اما شکل فعالیت مدارس بستگی به شرایط این ویروس دارد.

وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: در مناطقی که شرایط بیماری کرونا سفید باشد کلاس ها مانند سابق به صورت حضوری برگزار می گردد و آموزش های غیرحضوری نیز 20 درصد خواهد بود. در مناطقی که شرایط زرد باشد اگر ممکن باشد با رعایت پروتکل های بهداشتی کلاس ها را حضوری برگزار می کنیم و اگر میسر نشد دانش آموزان را به دودسته زوج و فرد تقسیم می کنیم و تعداد دانش آموزان را در کلاس ها بسیار محدود می کنیم و اگر شرایط امروز ادامه یابد کلاس ها غیرحضوری خواهد بود.

وی در مورد ثبت نام دانش آموزان گفت: در این یک ماه و نیم کوشش می کنیم تا در موضوع ثبت نام ها مشکل و خللی ایجاد نگردد.

عضو کابینه تدبیر و امید اضافه نمود: در مورد روپوش مدارس با توجه به شرایط حاکم، شوراهای استان، مناطق و مدارس تصمیم گیری خواهند کرد.

وی ادامه داد: نباید سال تحصیلی را از اعتبار بیندازیم لذا برنامه های سال تحصیلی باید باقوت تمام به پیش برود.

حاجی میرزایی در مورد استخدام 28 هزار نیرو در آموزش وپرورش گفت: در این زمینه منتظریم سازمان برنامه وبودجه اعتبار موردنیاز را تائید کند لذا فراخوان آن از سوی سازمان امور اداری و استخدامی اعلام خواهد شد و در ادامه این نیروها جذب خواهند شد.

براساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی در مورد جذب افراد گفت: کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند در آن فراخوان به تناسب رشته های موردنیاز، جنسیت، محل موردنیاز، جذب خواهند شد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 627

به "زمان شروع سال تحصیلی معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع سال تحصیلی معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید