ابلاغ آخرین مقررات سفر به کویت از ایران

به گزارش مجله گرگانلند، آخرین مقررات سفر از ایران به کویت به شرکت های گردشگری و هواپیمایی اعلام شدکه شامل قرنطینه خانگی، ارائه کارت واکسیناسیون و پاسخ منفی تست PCR است.

ابلاغ آخرین مقررات سفر به کویت از ایران

کاهش میانگین ابتلای روزانه مردم کویت تا 25 نفر مبتلا در روز و واکسیناسیون کامل حداقل 22 درصد از جمعیت این کشور، مقامات این امیرنشین را به فکر بازگشایی مرزهای خود به روی گردشگران و مسافران خارجی انداخته است. به همین ترتیب، دستورالعملی نو با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از توسعه ویروس کرونا، به شرکت های گردشگری و هواپیمایی ایران ابلاغ شده است و بر اساس آن، مسافران با ملیت یا اقامت کویت و مسافران دارای ویزای کویت قادر خواهند بود که به این کشور سفر نمایند. این دستورالعمل شامل موارد زیر است:

1. مسافران بالای 18 سال باید کارت واکسن فایزر، مادرنا، آسترازنکا یا جانسون اند جانسون را داشته باشند و از آخرین نوبت تزریق آن ها 14 روز گذشته باشد.

2. مسافران دارای کارت واکسن سینوفارم یا سینوواک یا اسپایکوژن با شرط دریافت یک نوبت واکسن فایزر، مادرنا، آسترازنکا یا جانسون می توانند به کشور کویت سفر نمایند.

3. مسافران 16 تا 18 سال پس از ورود و انجام غربالگری، در صورت تشخیص پزشک و به هزینه مسافر، قرنطینه هتلی خواهند شد.

4. تمام مسافران بالای 6 سال در پروازهای ورودی به کویت باید در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز آزمایش PCR را در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران انجام دهند و گواهی منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی همراه داشته باشند.

5. مسافران قبل از پرواز باید خود را در وب سایت کویت مسافر به صورت آنلاین ثبت نام نمایند. پس از ورود به کویت، مسافران باید هفت روز خود را قرنطینه خانگی نمایند.

6. نصب برنامه shlonik روی گوشی همراه مسافران و ثبت اطلاعات درخواستی در بدو ورود به کویت الزامی است.

7. مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادرشده در کویت باید هنگام ورود، کارت واکسیناسیون خود را در برنامه Immune app یا برنامه Kuwait mobil ID app ارائه نمایند.

8. بعلاوه مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادرشده در خارج از کشور کویت باید کارت خود را در وب سایت وزارت بهداشت و سلامت کویت بارگذاری نمایند. کارت واکسیناسیون باید دارای QR code باشد و در هنگام ورود ارائه گردد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1502

به "ابلاغ آخرین مقررات سفر به کویت از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ آخرین مقررات سفر به کویت از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید