دیدنی های متلکو در اسلوونی، شگفت انگیز و زیبا

به گزارش مجله گرگانلند، به جرات می توان یکی از جاذبه های دیدنی و تماشای اسلوونی منطقه متلکو است. منطقه ای که در سال 1911 به وسیله ارتش اتریش - مجارستان ساخته شد. منطقه ای که از 7 ساختمان مسکونی با (تاریخچه متلکو) ظاهر عجیب و غریب بر روی زمینی به مساحت بیش از سه جریب تشکیل شده و تا قبل از سال 1991 که اسلوونی استقلالش را به دست آورد این مکان به وسیله ارتش اداره می شد و به عنوان یک پادگان نظامی شناخته می شد. بعدها که ارتش این مکان را به حال خود رها کرد، گروهی از افراد به مرور وارد این منطقه شدند و آن را به سبک و سیاق خود در آوردند. دولت اسلوونی در سال 1993 کوشش زیادی برای تخریب این مکان انجام داد اما معترضان و هنرمندان زیادی که این منطقه را به سبک و سیاق خود آراسته نموده بودند، جلوی این کار را گرفتند. در متن دیدنی های متلکو در اسلوونی، هر چه بیشتر با راه های دسترسی به متلکو در اسلوونی آشنا خواهیم شد.

دیدنی های متلکو در اسلوونی، شگفت انگیز و زیبا

ویژگی های متلکو

امروزه شما در تماشای های متلکو در اسلوونی شاهد ساختمان هایی با دیوارهای موزائیک کاری شده و نقاشی های دیواری و رنگارنگ با طرح های عجیب و غریب هستید. حتی موزه ای به نام Galerija Aluot اکنون در متلکو (Metelkow) واقع شده است. مردم به مرور زمان باعث تغییرات شگفت انگیز و حیرت آوری بر روی تمام ساختمان های این منطقه شده اند. شهر لیوبلیانا از شهرهای قدیمی اسلوونی می باشد و به عنوان مرکز این کشور شناخته می شود. منطقه متلکو در این شهر واقع شده و در این منطقه شاهد نقاشی های دیواری شگفت انگیز و باورنکردنی خواهید بود. منطقه متلکو (Metelkow) را می توان به عنوان یکی از پیروز ترین و بزرگترین منطقه حاشیه نشینی در کل اروپا به شمار آورد. از ویژگی های این منطقه همان طور که گفتیم ساختمان های عجیب و غریب با دیوارهای نقاشی شده و موزائیک کاری شده و استفاده از رنگ های شاد و تند و موسیقی وطنی زیرزمینی می باشد. دوچرخه های شکسته شده، ماشین های خراب، نوازندگانی که با ذوق و شوق خود و به زیبایی هرچه تمام تر تمام طول شب را می نوازند، هنرمندانی که ذوق هنری در خود را به گونه ای عجیب و غریب بر در و دیوار آنجا به کار می بندند، همگی از ویژگی های این منطقه توریستی در اسلوونی می باشد.

رویدادهای این منطقه

شهردار شهر لیوبلیانا زورتان دانکودچ متکو را به عنوان مرکز فرهنگی شهری نامیده و به این عقیده اعتقاد دارد که این مکان را می توان به محلی برای بیان عقاید و تفکرات انتقادی در نظر گرفت. در جشنواره های مختلفی که هر ساله در این منطقه برگزار می شود، جشن ها و مراسم های مختلفی اجرا می شود از تئاترهای خیابانی گرفته تا برگزاری کنسرت ها. یک مجسمه ساز آلمانی که همیشه به بازدید از این مکان شگفت انگیز می پردازد، اعتقاد دارد که اینجا باید برای همه اقوام و برای همه عقیده ها است. همگان باید بتوانند از بودن در این مکان شگفت انگیز لذت ببرند. باید هر کسی اگر هنر و ذوقی دارد در متلکو هنر خود را به نمایش بگذارد. اینجا پر است از انواع فرهنگ های مختلف که در کنار یکدیگر جمع شده اند.

حال و روز امروز متلکو

این منطقه بیشتر به مکانی برای فعالیت های فرهنگی و هنری تبدیل شده است. هنرمندان زیادی هر هفته در آن جمع می شوند و به بحث و آنالیز پیرامون مسائل مختلف می پردازند. فعالیت هایی که امروز در این مکان صورت می گیرد، قانونی است. یاری های مالی به وسیله مسئولین به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای برگزاری رویدادهای فرهنگی در منطقه متلکو صورت می گیرد. می توان گفت از سال 2006 به بعد متلکو به عنوان یک جاذبه فرهنگی اسلوونی شناخته شده و فعالیت های که در این منطقه صورت می گیرد، مورد توجه مسئولین امر قرار گرفته است. البته اختلاف نظرهایی نیز در خصوص این قضیه که این منطقه یک منطقه مستقل بماند، بین شهرداری و بعضی از مردم وجود دارد زیرا مردم اعتقاد دارند که برای اینکه هویت اصلی این منطقه حفظ شود بهتر است مردم و هنرمندان زمین ها و خانه های اینجا را مدیریت نمایند نه شهرداری و مسایلی از این قبیل. بسیاری از کسانی که از متلکو تماشا نموده اند به این امر اعتقاد دارند که اگر این منطقه مدیریت واحدی داشته باشد، می توان شاهد برگزاری فعالیت های هنری و فرهنگی به صورت منظم تر و دقیق تر در اینجا بود و گردشگران زیادی می توانند برای بازدید از این منطقه هر ساله راهی سفر به کشور اسلوونی شوند. دسترسی به متلکو در اسلوونی کاری سهل و راحت به نظر می رسد.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1693

به "دیدنی های متلکو در اسلوونی، شگفت انگیز و زیبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های متلکو در اسلوونی، شگفت انگیز و زیبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید